امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۰۱
صفحه نخست | اجتماعی | استاندار هرمزگان: هنرستان‌های تخصصی و صنعتی براساس نیازهای استان راه اندازی شده است

استاندار هرمزگان: هنرستان‌های تخصصی و صنعتی براساس نیازهای استان راه اندازی شده است

اخبار :
منتشر شده در ۱۶ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۳

استاندار هرمزگان با اشاره به نقش هنرستان‌های تخصصی و صنعتی در توسعه آموزشی استان، گفت: این هنرستان‌ها در راستای لبیک به امر رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه آموزش‌های مهارت محور و براساس نیازهای واقعی و راستین استان راه‌اندازی شده است.

نقش هنرستان‌های تخصصی و صنعتی براساس نیازهای استان است

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی روز شنبه در نشست با هنرجویان هنرستان‌های جوار صنعتی استان، فرآیند محوری را آفت سیستم‌های اجرایی دانست و افزود: نتیجه فرآیندها برای ما از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که رویکرد ما در تاسیس هنرستان‌های تخصصی تربیت نیروهای ماهر و کارآمد مطابق با نیازهای استان است و به هیچ عنوان دنبال آمارسازی در این حوزه نیستیم.

وی با اشاره به برخی مشکلات هنرستان‌های جوار تاکید ‌کرد: نخستین بودن و خط مقدم بودن در کشور می‌تواند منجر به وجود نارسایی‌هایی شود اما این به معنای گذر از کنار مشکلات نیست بلکه باید امکانات تحصیل دانش‌آموزان با همکاری‌های بین بخشی و احصای ظرفیت‌ها برطرف شود.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تصریح‌کرد: صنایع باید نیازهای خود در حوزه نیروی انسانی را به آموزش و پرورش اعلام کنند تا دانش‌آموزان منطبق با نیازهای آن‌ها تربیت و آموزش ببینند، ضمن اینکه برنامه‌ریزی برای ادامه تحصیل هنرجویان در مراکز آموزش عالی نیز باید دیده شود تا این عزیزان در بن‌بست آموزشی و تحصیلی قرار نگیرند.

گذراندن ۴۰ واحد درس‌های هنرستان‌های جوار با نظر وزارت علوم

وی ادامه داد: در همین راستا در نشست با معاون آموزشی وزیر علوم، به توافق رسیده‌ایم که مرز بین وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش در هنرستان‌های تخصصی به هم نزدیک‌تر شود و ۴۰ واحد درس‌های هنرستان‌های جوار منطبق بر نظر وزارت علوم گذرانده شود تا در تحصیلات کارشناسی هنرجویان لحاظ شده و این هنرآموزان بتوانند سه ساله مدرک لیسانس خود را اخذ کنند.

استاندار هرمزگان همچنین به مدیرکل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: پیگیری‌های لازم برای اجرای این توافق باید انجام شود تا از مهرماه سال تحصیلی آینده این مهم عملیاتی شود، چرا که با لحاظ واحدهای درسی هنرستان در تحصیلات دوره کارشناسی، هنرجویان و دانش‌آموزان با استانداردهای بالاتری آموزش خواهند دید.

دوستی با تاکید بر برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی هنرستان‌هایی مرتبط با اقتصاد دریا، عنوان‌کرد: از نشست‌های پیش‌روی شورای آموزش و پرورش لازم است تمامی برنامه‌های آموزشی ۲۸ هنرستان تخصصی استان در این شورا مطرح و مورد بررسی دقیق قرار گیرد، چرا که مهم‌ترین امر در پیشبرد هنرستان‌های تخصصی ایجاد هماهنگی بین آموزش و صنعت است.

وی خاطرنشان‌کرد: ضرورت دارد بین هنرستان‌های تخصصی، صنعت، امکانات موجود، ظرفیت‌های آموزشی وغیره هماهنگی ایجاد شود تا سرعت هنرستان‌ها به سوی تحقق اهداف آموزشی بالاتر رود.

احصای کمبودهای هنرستان‌های تخصصی، جانمایی برای ساخت هنرستان‌های مورد نیاز با هدف رفع کمبود فضای آموزشی در این حوزه و تلاش برای بورسیه حداکثر سه نفر از نفرات برتر هر دوره در صنایع از مصوبات این نشست بود. در این نشست جمعی از دانش‌آموزان ۱۱ هنرستان تخصصی استان هرمزگان حضور داشتند که نمایندگان آن‌ها دغدغه‌های خود را با استاندار مطرح کردند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19212

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات