امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۱
صفحه نخست | اجتماعی | نقش تاثیرگذار ورزش در کنترل دیابت و فشار خون

نقش تاثیرگذار ورزش در کنترل دیابت و فشار خون

اخبار :
منتشر شده در ۱۱ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تاکید کرد:درصورتی که از ابتلا به فشار خون پیشگیری نکنیم ممکن است که برای ما مشکلاتی ازجمله سکته ایجاد کند، لذا با ورزش می‌توان عوامل خطر را از بین برد.

نقش تاثیرگذار ورزش در کنترل دیابت و فشار خون

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر غلامعلی جاودان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این همایش ضمن تبریک میلاد فاطمه زهرا (س) و روز زن گفت: این برنامه برای سلامتی شما برگزار شده و هدف این است بیشتر به فکر سلامتی خود باشید.

وی افزود: پویش ملی سلامت که وزارت بهداشت برنامه‌ریزی کرده است با حمایت و همراهی مسئولان سایر دستگاه‌ها به ویژه استاندار، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، شهردار، نمایندگان مجلس و شورای شهر به خوبی در استان انجام شده است.

دکتر جاودان اظهار کرد: پویش ملی غربالگری دیابت و فشارخون دو بیماری مهم را بررسی می‌کند که می‌توانند زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌های دیگر در سنین میانسالی و سالمندی باشند. درصورتی که از ابتلا به فشار خون پیشگیری نکنیم ممکن است که برای ما مشکلاتی ازجمله سکته ایجاد کند.

وی اضافه کرد: جمعیت هدف این پویش تمامی افراد در سنین بالای ۱۸سال است؛ چراکه برخی بیماری‌ها ممکن است به هر دلیل زودتر از موعد شروع شوند. اگر ما این بیماری‌ها را سریع‌تر تشخیص دهیم می‌توانیم سلامتی افراد را تضمین کنیم. همچنین افرادی که متوجه می‌‍شوند خطری برای سلامتی‌شان وجود دارد بیشتر به این مسئله توجه می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه دیابت و فشارخون به دلیل سبک زندگی و تغذیه‌ای که امروزه داریم در جامعه به وفور دیده می‌شود، گفت: بنابراین پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها و به شناسایی به موقع آن‌ها بسیار مهم است.

وی افزود: همه مراکز بهداشتی و درمانی این غربالگری را به صورت رایگان انجام می‌دهند و انتظار می‌رود که افراد جامعه بیشتر به فکر سلامتی خود باشند و برای این غربالگری اقدام کنند.

دکتر جاودان بیان کرد: یکی از مواردی که در کنترل این بیماری‌ها نقش دارد، ورزش است و بهتر است که روزنامه حداقل نیم ساعت پیاده‌روی داشته باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تاکید کرد: افرادی که ورزش می‌کنند، تغذیه خود را اصلاح می‌کنند و استرس خود را کنترل می‌کنند کمتر دچار بیماری‌هایی مثل دیابت و فشارخون می‌شوند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18854

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *