امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۹
صفحه نخست | اجتماعی | نجات دو صیاد جاسکی در آب‌های دریای عمان

نجات دو صیاد جاسکی در آب‌های دریای عمان

اخبار :
منتشر شده در ۳۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۳

معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان دو صیاد بندر جاسک با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار در آب های دریای عمان خبر داد.

نجات دو صیاد جاسکی در آب‌های دریای عمان

به گزارش پایگاه خبری قشم، معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از نجات جان دو صیاد بندر جاسک در آب های دریای عمان با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار و همکاری شناور صیادی، خبر داد.

مسیریابی نامناسب و هوای نامساعد علت سرگردانی دو صیاد جاسکی بود

یک قایق صیادی که از ۷ روز پیش و با دو صیاد در فاصله ۷۵ مایلی از بندر چابهار در حال صید بود و از روستای سورگلم جهت صیادی به این محدوده آمده بود به علت مسیریابی نامناسب و هوای نامساعد (فورس ۵) در دریا سرگردان شده که با هماهنگی (MRCC) چابهار و با همکاری شناور صیادی بعد از چندین ساعت عملیات جستجو و نجات دریایی، نجات یافتند.

حتما قبل از دریاروی از اطلاعات هواشناسی دریایی با شماره تماس ۰۵۴۳۵۳۲۱۴۱۵ مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی و شماره ۱۵۵۰ اطلاع حاصل نمایند.

برای صیادی به صیدگاه های مشخص اعزام گردند و اطلاعات منطقه صید را در اختیار مالک شناور قرار دهند و همچنین تجهیزات ایمنی از جمله لایف رافت، حلقه نجات و جلیقه نجات به همراه داشته باشند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19943

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *