امروز : ۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۴
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات نفتی در رودخانه کُل بندرعباس تشکیل شد

پرونده قضایی برای رسیدگی به حادثه شکستگی لوله میعانات نفتی در رودخانه کُل بندرعباس تشکیل شد

منتشر شده در ۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۲
میعانات نفتی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از میزان، مجتبی قهرمانی اظهار داشت: در پی حادثه شکستگی لوله میعانات نفتی در رودخانه کُل در حوالی روستای گچین بندرعباس، دستور تشکیل پرونده قضایی برای بررسی دقیق موضوع و تعیین علل بروز این حادثه صادر شده است.

وی افزود: در این راستا به معاون دادستان مرکز استان هرمزگان مأموریت داده شده است این حادثه را به‌صورت ویژه مورد بررسی قرار دهد و نتیجه را گزارش کند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با بیان اینکه براساس این دستور، سازمان‌های متولی و دستگاه‌های ذی نفع در ایجاد این خط لوله، مکلف به جبران خسارت‌های زیست محیطی و آسیب‌های به وجود آمده شده اند، خاطر نشان کرد: بررسی‌ها به منظور تعیین میزان خسارات وارده و مقصران احتمالی ادامه دارد که نتایج آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، به دنبال وقوع سیل و ایجاد شکستگی در خط لوله میعانات نفتی در بستر رودخانه کُل در حوالی روستای گچین، علاوه بر انتشار بوی شدید گاز در مناطق وسیعی از غرب بندرعباس، بندرخمیر و جزیره قشم، بر اثر انتقال حجمی از میعانات نفتی به همراه گل و لای ناشی از سیلاب به دریا، در آب‌های شمال جزیره قشم آلودگی‌های نفتی ایجاد شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10696

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *