امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۸
صفحه نخست | اجتماعی | مهم‌ترین طرح‌های اجرایی دولت سیزدهم در زمینه بهداشت و سلامت در هرمزگان

مهم‌ترین طرح‌های اجرایی دولت سیزدهم در زمینه بهداشت و سلامت در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۲۹

دکتر جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مهم‌ترین طرح‌های اجرایی دولت سیزدهم را در زمینه بهداشت و سلامت در این استان برشمرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ضمن عرض تسلیت شهادت خادم الرضا رئیس جمهور ، وزیر امور خارجه، امام جمعه و استاندار محترم تبریز و سایر همراهانشان گفت: در دولت مردمی آیت الله رئیسی خدمات بسیار ارزشمند و ماندگاری در استان ما اتفاق افتاد که سبب توسعه عدالت در خدمات سلامت محور شد.

بالاترین مقام دانشگاه مهمترین اقدام انجام شده در دولت مردمی آیت الله رئیسی را تاسیس و راه اندازی دانشکده های علوم پزشکی شرق و غرب استان به محوریت میناب برای شرق و بندرلنگه برای غرب استان برشمرد و افزود : به اهتمام مسئولین و حمایت های رئیس محترم جمهور این دانشگاهها در ماه گذشته استقلال کامل آنها اعلام و خدمات بهداشتی درمانی را در کنار آموزش برای مردم منطقه ارائه می‌دهند.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۲ یعنی از مهرماه سال گذشته در این شهرستان‌ها در رشته های مختلفی از جمله رشته های پرستاری ، مامایی، کارشناسی بهداشت و تکنسین های فوریت های پزشکی جذب دانشجو انجام شده است گفت:راه اندازی مرکز آموزش عالی بستک نیز یکی دیگر از اقدامات مهم و ارزنده دولت سیزدهم بود.

دکتر غلامعلی جاودان در ادامه پروژه‌های دیگر عمرانی در این دولت را احداث و بهره‌برداری از دو بیمارستان ۱۱۲ تختخوابی تخصصی و فوق تخصصی کودکان و همچنین بیمارستان ۷۸ تخت خوابی بستک برشمرد و افزود: در بحث تامین تجهیزات پزشکی بیمارستانها نیز در طی این سه سال اقدامات خوبی انجام شده است

وی ضمن اشاره به نقش وجود تجهیزات از جمله دستگاه ام آر آی در تشخیص بیماری‌ها گفت: به جهت توسعه عدالت در سلامت تامین سه دستگاه ام آر آی برای بندرعباس و شهرستان پارسیان و قشم انجام شد تا افراد در مناطق دور دستی از جمله پارسیان بتوانند از خدمات تشخیصی سلامت بهره مند گردند. همچنین تعدادی سی تی اسکن و تجهیزات دیگر به مجموعه درمان که حدود ۷۰ مورد است اضافه گردید.

رئیس دانشگاه در ادامه گفت: از دیگر اقدامات مهم تسریع در پیشرفت پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی شهر بندرعباس است.
که پیش از دولت سیزدهم ۳۰ درصد پیشرفت پروژه انجام شده بود و درحال حاضر ۸۸ درصد پروژه پیشرفت نموده و آیت الله رئیسی تاکید داشتند که تا پایان سال ساخت این بیمارستان خاتمه پیدا کند.

همچنین پروژه ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی میناب نیز با حمایت های انجام شده توسط دولت حدود ۸۰ درصد پیشرفته است.

دکتر غلامعلی جاودان یاداور شد: در دولت مردمی آیت الله رئیسی در حوزه بهداشت حدود ۸۰ تا ۹۰ پروژه به بهره‌برداری رسید و در مناطق روستایی و در مناطق دوردست و همچنین بعضی مناطق شهری مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت احداث شد.

در این دولت در بحث باروری و کمک به زوج های نابارور توفیقات زیادی داشتیم، از جمله در میناب و درذبندر لنگه خدمات تخصصی ناباروری و در شهر بندرعباس مرکز درمان فوق تخصصی نازایی در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) راه اندازی گردید که در آنها خدمات با تعرفه دولتی ارائه می شود و تا کنون تعداد زیادی زوج‌های نابارور در این مراکز شناسایی و تحت درمان هستند و خبر خوب آنکه تعدادی از این عزیزان نیز صاحب فرزند شدند .

رئیس دانشگاه دریافت مجوز جذب ۲ هزار نیرو برای استان را از دیگر برکات این دولت برشمرد و گفت: از صمیم قلب به مردم شریف ایران از دست دادن چنین خادمی را تسلیت گفته
و امیدوارم خداوند به ما توفیق بندگی و ادامه مسیر روشن ایشان که خدمت به خلق است را بدهد و خوشا به سعادت آیت الله رئیسی و هم رزمانشان که در راه خدمت به مردم شهید شدند.

رئیس دانشگاه در خاتمه از مردم فهیم و غیور استان هرمزگان و کشور عزیز و پهناور ایران، که قدرشناس خادمان بی‌ریا و مردمی خود هستند و پرشور در صحنه حضور داشتند کمال تقدیر و تشکر را نمود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23798

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات