امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۹
صفحه نخست | اجتماعی | معاون وزیر کار: کاهش ۱۰ درصدی نرخ بیکاری در بین استان ها

معاون وزیر کار: کاهش ۱۰ درصدی نرخ بیکاری در بین استان ها

اخبار :
منتشر شده در ۲۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۵

معاون وزیر کار گفت: در تابستان ۱۴۰۱ فاصله میان بالاترین و پایین‌ترین نرخ بیکاری در کشور ۱۷.۱ درصد بوده که نشان از نابرابری بسیار زیاد نرخ بیکاری دارد. آمار تابستان امسال نابرابری نرخ بیکاری به ۷.۴ درصد رسیده که ۱۰ درصد کاهشی بوده است.

معاون وزیر کار: کاهش 10 درصدی نرخ بیکاری در بین استان ها

به گزارش پایگاه خبری قشم، «محمود کریمی بیرانوند» معاون وزیر کار امروز در نشست تبیینی عملکرد حوزه کارآفرینی و اشتغال دولت سیزدهم اظهار داشت: در تابستان ۱۴۰۱ فاصله میان بالاترین و پایین‌تر نرخ بیکاری در کشور ۱۷.۱ درصد بوده که نشان از نابرابری بسیار زیاد نرخ بیکاری دارد. آمار تابستان امسال نابرابری نرخ بیکاری به ۷.۴ درصد رسیده که ۱۰ درصد کاهشی بوده است.

 وی افزود: نرخ بیکاری در استان هرمزگان در سال ۱۴۰۲ و نسبت به مدت مشابه سال قبل  بیش از ۱۰ درصد کاهش  داشته است اما هنوز نیز بالاست و به سطوح کاهشی نزدیک می‌شود.

به گفته معاون وزیر کار، بازار کار و فضای اشتغال از چند جهت بررسی می‌شود که یکی از این مسیرها مربوط به آماری است که از سوی مرکز آمار ایران اعلام می‌شود. سازمانی که مستقل است و ذیل سازمان برنامه و بودجه فعالیت می‌کند شاخص‌های آماری آن ربطی به دولت‌های مختلف ندارد و طبق استانداردهای جهانی است. دومین مرجع برای سنجش فضای کار، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی و سومین منبع آمار مربوط به سامانه رصد ملی وزارت کار است.

کریمی بیرانوند تاکید کرد: اهداف مهمی که در وزارت کار مشخص شده، این است که برآوردهای محوری زیرساخت‌های بازار کار از کدملی استخراج شوند. محوریت ما کدملی است تا بدانیم برای شخص چه اتفاق‌هایی رخ داده است.

وی اضافه کرد: مرکز آمار در سال ۵ مرتبه نرخ بیکاری را اعلام می‌کند، ۴ مرتبه در فصل و یک بار سالیانه که ۲ ماه پس از پایان هر سال اعلام می‌شود. زمانی که نرخ بیکاری فصلی اعلام می‌شود، نباید فصل به فصل مقایسه کرد باید با همان بازه زمانی در سال قبل مقایسه شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17973

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *