امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۱۳
صفحه نخست | اقتصادی | آغاز مرحله اجرای ساخت نیروگاه اتمی سیریک

آغاز مرحله اجرای ساخت نیروگاه اتمی سیریک

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۵

در جریان سفر استانی رییس جمهور به هرمزگان در 12 و 13 بهمن ماه 1402 کلنگ ساخت یک نیروگاه هسته ای در منطقه سیریک استان هرمزگان به زمین زده شد.

آغاز مرحله اجرای ساخت نیروگاه اتمی سیریک
به گزارش پایگاه خبری قشم، ۱۲ و ۱۳ بهمن امسال در جریان سفر آیت الله رییسی رییس جمهور به استان هرمزگان،‌ کلنگ ساخت یک نیروگاه ۵ هزار مگاواتی را در منطقه سیریک به زمین زد.

روند ساخت نیروگاه هسته‌ای سیریک

حالا محمد اسلامی رییس سازمان انرژی اتمی ایران به بیان جزییاتی درباره ساخت این نیروگاه را اعلام کرده است.
رئیس سازمان انرژی اتمی درباره روند ساخت نیروگاه هسته‌ای سیریک، تاکید کرد: برای این نیروگاه چهار راکتور ۱۲۵۰ مگاواتی پیش‌بینی شده است و انشالله در زمانبندی پیش‌بینی شده در افق ۱۴۲۰ به اتمام خواهد رسید.
محمد اسلامی با اذعان به اینکه هم اکنون در مرحله نخست ساخت نیروگاه سیریک هستیم، گفت: باید توجه داشت که ساخت یک نیروگاه دارای پنج مرحله اصلی است.
نخست، زمین و ساختار است که باید شناسایی شود و سپس مطالعات تفصیلی انجام و سایت تجهیز و آماده اجرای کار شود.
وی در ادامه افزود: رویداد دوم، عملیات بتن‌ریزی است که پس از مرحله مقدماتی، طرح نقشه‌های تفصیلی و آمادگی کارگاه انجام می‌شود و معمولا اولین بتن‌ریزی نیز همواره با حضور مقامات عالی‌رتبه انجام می‌شود.
اسلامی در توضیح مرحله سوم تکمیل یک نیروگاه هسته‌ای هم گفت: در این مرحله، تکمیل نیروگاه و سوخت‌گذاری انجام می‌شود که با توجه به اهمیت موضوع معمولا با حضور مقامات عالی رتبه یک کشور، انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: با فرمان آیت الله رئیسی، شناسایی ساختار زمین و مطالعات تفصیلی ساخت نیروگاه سیریک انجام شده است و وارد مرحله اجرای کار شده‌ایم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21570

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات