امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۵۲
صفحه نخست | اخبار قشم | مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم معارفه شد/ تدوین سند تحول فرهنگی جزیره در آینده‌ای نزدیک

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قشم معارفه شد/ تدوین سند تحول فرهنگی جزیره در آینده‌ای نزدیک

منتشر شده در ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۴
فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از قشم، سید محمد هاشمی ظهر امروز در آیین معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم، گفت: جزیره قشم با توجه به تاریخچه غنی و ظرفیت های فرهنگی مذهبی، می تواند تبدیل به قطب اصلی برگزاری برنامه ها و رویدادهای فرهنگی در میان مناطق آزاد شود.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه انتظارات از دولت مردمی در حوزه فرهنگ بالاست، افزود: مساله فرهنگ امروز مساله اصلی و پایه ای برای توسعه و پیشرفت کشور است.

به گفته هاشمی؛ تدوین سند حرکت و خط مشی در امور فرهنگی و هنری، برنامه ریزی برای تولید محصولات فاخر و تقویت جایگاه شورای فرهنگ عمومی از مهمترین برنامه های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم می باشد.

در ادامه این جلسه امام جمعه شهرستان قشم گفت: فرهنگ وحدت میان مذاهب و احترام به اهل بیت دارای قدمت تاریخی است که باید تقویب شود.
حجت‌الاسالام غلامرضا حاجبی ادامه داد: برای توسعه فرهنگی با استفاده از ظرفیت های موجود نیازمند برنامه ریزی هستیم و باید سند تحول فرهنگی جزیره در آینده نزدیک آماده شود.

امام جمعه شهرستان قشم اضافه کرد: تهیه برنامه های فرهنگی و هنری با رویکرد مقاومت و ایثار از موضوعاتی است که می تواند به معرفی جزیره قشم در عرصه های فرهنگی کشور کمک کند.

به گفته حاجبی، خوشبختانه با برنامه ریزی صورت گرفته امروز قشم تبدیل به مقصد گردشگری خانوادگی شده است.

وی با تاکید بر لزوم شناسایی استعدادهای جدید در حوزه های فرهنگی و هنری، افزود: سیاست های حمایتی از فعالیت هنرمندان و فعالان حوزه های فرهنگی باید نسبت به گذشته ملموس تر باشد.

امام جمعه شهرستان قشم در پایان تصریح کرد: موضوع حمایت از کانون های فرهنگی هنری مساجد، ترویج و تهیه برنامه های متناسب با فرهنگ عاشورا و اربعین باید دقت اجرایی شود.

 سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم هم در این جلسه گفت: توسعه واقعی بدون توجه به مقوله های فرهنگی ممکن نیست.

افشار فتح‌الهی با تاکید بر اینکه فعالیت فرهنگی برای دستیابی به توسعه ضروری است، تصریح کرد: پیوست فرهنگی و فعالیت فرهنگی لازمه توسعه پایدار و متوازن در جزیره قشم است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: جزیره قشم از نظر پوشش و آداب و رسوم سنتی دارای فرهنگی غنی است که با معرفی بهتر آنها می توان به جذب گردشگر بیشتر کمک کرد.

به گفته فتح الهی؛ امروز بخش قابل توجهی از گردشگران قشم را خانواده ها تشکیل می دهند که با رعایت اصول فرهنگی و دینی و حفظ احترام و کرامت ساکنان جزیره به این منطقه سفر می کنند.

در بخش پایانی این جلسه مهدی سلامتی هرمزی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: برای دستیابی به توسعه باید فعالیت های جدی در حوزه فرهنگ صورت پذیرد.

وی ادامه داد: قشم دارای ظرفیت‌های فرهنگی بی نظیری است که در برخی موارد مغفول مانده و برای شناسایی و تقویت این حوزه ها باید با برنامه ریزی دقیق اقدام کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم افزود: تاریخچه غنی و همجواری جزیره قشم با کشورهای مختلف می تواند به توسعه فرهنگی منطقه کمک کند.

سلامتی هرمزی در پایان گفت: قشم ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه هنرهای نمایشی دارد و می تواند تبدیل به قطب تئاتر در میان مناطق آزاد کشور شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12842

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *