پیشنهاد سردبیرمحیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان صدور گواهی استاندارد پساب را تکذیب کرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان صدور گواهی و یا هر اظهار kzvd دیگری مبنی بر استاندارد بودن پساب ورودی به ساحل بندرعباس را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، حبیب مسیحی تازیانی روز چهارشنبه در گفت و گویی افزود: پایش مداوم پساب خروجی تصفیه خانه بندرعباس ادامه دارد و هنوز میزان آلایندگی آن به حد استاندارد نرسیده است.

وی تصریح کرد: به هیچ عنوان نمی توان ادعا کرد پساب فاضلابی که هم اکنون به دریا در سواحل بندرعباس وارد می شود محیط زیست دریایی را تهدید نکرده و آلاینده خلیج فارس نیست.

مسیحی تازیانی در عین حال یادآور شد: البته تلاش های خوبی برای کاهش میزان آلایندگی پساب انجام شده اما ادعای رسیدن این آلایندگی به حد استاندارد و انتساب آن به گواهی اداره کل حفاظت محیط زیست درست نیست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان متذکر شد: کاهش آلایندگی نیز زمانی ارزشمند است که این فرآیند تثبیت شده و پایدار باشد و کاهش آلایندگی مقطعی و همراه با نوسان نباشد.

امروز مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیر ساخت خلیج فارس که ماموریت سامندهی و تصفیه و انتقال پساب فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب بندرعباس را بر عهده دارد اعلام کرد: “پس از یک دوره ١۰ ساله کیفیت پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس به حد استاندارد رسید.”

شهروز شجاعی که گفته های وی واکنش و تکذیب مدیرکل حفاظت محیط زیست استان را در پی داشت مدعی شد:” به گواهی گزارش سازمان محیط زیست پساب فعلی با رسیدن به کیفیت استاندارد دیگر چرخه زیست محیطی(اکو سیستم) ساحل و دریا را چون گذشته مورد تهدید قرار نمی دهد.”

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا