امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۴:۱۶
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | امام جمعه بندرعباس: ظرفیت‌های صنایع دستی هرمزگان برای محرومیت‌زدایی استفاده شود

امام جمعه بندرعباس: ظرفیت‌های صنایع دستی هرمزگان برای محرومیت‌زدایی استفاده شود

منتشر شده در ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹
محرومیت‌زدایی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم از بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان که به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهار کرد: شغل کمیته امداد بسیار ظرفیت و خداپسندانه است؛ چراکه علاوه بر ایجاد رزق و روزی برای خود، به محرومان نیز خدمت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، گفت: یکی از انتظارات ما از کمیته امداد این است که با ایجاد اشتغال برای فقرا، شاهد کاهش عائله این نهاد امداد رسان در استان باشیم و تعداد اعضای تحت پوشش را کاهش پیدا کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، ضمن تاکید بر انجام اقداماتی برای استقلال اقتصادی نیازمندان استان، بیان کرد: رسیدگی به خانواده شهدا یکی از دغدغه‌های جدی من است و در تلاش هستیم که خانواده‌های نیازمند شهدا را به صفر برسانیم که نزدیکی تحقق این امر هستیم.

وی، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم حتی برای یک عضو از اعضای خانواده‌های مستضعف و نیازمند، اشتغال ایجاد کنیم، قدم بزرگی در راستای محرومیت‌زدایی برداشته خواهد شد و می‌تواند سطح اقتصادی تمام خانواده را ارتقاء دهد.

امام جمعه بندرعباس، با اشاره به ظرفیت بالای صنایع دستی و مشاغل خانگی، تشریح کرد: استان هرمزگان در حوزه صنایع دستی پیشینه بسیار خوبی دارد و انتخاب بندرعباس به عنوان شهر خلاق صنایع دستی توسط یونسکو، فرصت‌های جدیدی را ایجاد کرده است که باید از آن‌ها نهایت استفاده را برد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، اظهار کرد: برخی چالش‌ها و موانع پیش روی ایجاد و توسعه مشاغل خانگی وجود دارد که نهادهای متولی باید به موضوع ورود کنند تا این حوزه مورد بی توجهی قرار نگیرد چراکه مشاغل خانگی ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: ایجاد مراکز نیکوکاری تخصصی در حوزه‌های مسکن، اشتغال و … اتفاق بسیار خوبی است که فرصت ارزشمندی در راستای جلب مشارکت مردم برای کارآفرینی و اشتغال بسیار موثر خواهد بود.

امام جمعه بندرعباس با تاکید بر تمرکز در صدور مجوزهای ایجاد مراکز نیکوکاری، افزود:سیاست‌گذاری و نظارت بر مراکز نیکوکاری بر عهده کمیته امداد است و کمیته باید به سازماندهی این تشکل‌ها گام بردارد؛ تا بتوانند به اهداف خود که محرومیت‌زدایی در بخش‌های مختلف است محقق شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ابراز کرد: در حوزه کمک به محرومین و محرومیت‌زدایی نباید تنها به توزیع اقلام کمک معیشتی و خرد اکتفا کرد؛ بلکه باید با انجام اقدامات اساسی و کارشناسانه، مشکلات نیازمندان را برطرف کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، با ذکر این نکته که عدالت به معنای تساوی نیست، بیان کرد: برخی تصور می‌کنند که مفهوم عدالت به معنای مساوات است اما عدالت به معنی قرار دادن هر چیزی، سرجای خودش بر اساس منطق است.

وی، با بیان اینکه گاهی اوقات، عدالت با تساوی سازگاری دارد و گاهی اوقات هم ندارد، افزود: روایات داریم که اعطا کردن هر حقی به صاحب حق، عدالت است یعنی باید در ابتدا مشخص کنیم که صاحب حق چه کسی است و سپس حق او داده شود تا از چارچوب عدالت خارج نشود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12429

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *