امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۵۶
صفحه نخست | اجتماعی | قاچاق خاک از جزیره هرمز حقیقت ندارد

قاچاق خاک از جزیره هرمز حقیقت ندارد

منتشر شده در ۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۵
خاک

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایران خبر، علی صالحی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در جریان بازدید از جزیره هرمز اظهار داشت: با توجه به تصاویر و اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر قاچاق خاک قیمتی جزیره هرمز، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت که بر اساس بررسی‌های انجام شده مشخص گردید این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و شایعه بوده است.

صالحی تصریح کرد: تنها بخشی از خاک‌های رنگی جزیره هرمز در صنایع دستی اهالی این جزیره مورد استفاده قرار می‌گیرد که به نظر کارشناسان تأثیر بسزایی در میزان منابع خاک این جزیره ندارد.

وی همچنین با تأکید بر ضرورت حفاظت از سرمایه‌های ملی، گفت: چنانچه هر گونه دست اندازی به معادن خاک یا دیگر ذخایر طبیعی در هر نقطه‌ای اثبات شود بدون تردید، برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی را در پی خواهد داشت.

شایان ذکر است، جزیره هرمز با مساحت ۴۲ کیلومتر مربع و مختصات جغرافیایی ۲۷ درجه شمالی و۵۶ درجه شرقی در دهانه تنگه هرمز و در میان آب‌های خلیج فارس قرارگرفته که علاوه بر موقعیت بسیار مهم استراتژیک در طول تاریخ، با وجود معادن خاک‌های رنگی، کانی‌ها و سنگ‌های زیبا، به لقب موزه زمین شناسی و بهشت زمین شناسان نام گرفته است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=7757

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *