اجتماعیاخبار قشمپیشنهاد سردبیرکرونا

فوت ۹۸ قشم‌وند از ابتدای شیوع کرونا تاکنون

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: در سالی که گذشت ۹۸ نفر از ساکنین شهرستان قشم بدلیل ابتلا به کووید ۱۹ فوت شده اند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا،دکتر حمید رضا بهزادی در گفت و گویی با اشاره به نظارت کارشناسان سلامت محیط و کار بر تدفین ۱۰۶ فوتی در سطح شهرستان قشم، افزود: از بومیان و ساکنین قشم ۸ نفر در خارج از قشم فوت شده اند که با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت خاکسپاری به قشم منتقل و با نظارت کارشناسان سلامت محیط و کار شبکه به خاک سپرده شده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح تشدید نوروزی در سطح شهرستان گفت: از ۴۴۶۹ بازدید انجام شده توسط کارشناسان سلامت محیط و کار شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم دو هزار و ۳۳۱ مورد آن با همکاری و همراهی سایر ارگانها بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم عنوان کرد: در طول اجرای طرح تشدید نوروزی ۳۸ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۱۶ واحد از اماکن عمومی بدلیل عدم رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و عدم توجه به نکات ایمنی در زمان بازرسی کارشناسان سلامت محیط و کار، و همراهی دادستانی پلمب شدند.

بهزادی با اشاره به جمع آوری و معدوم کردن نزدیک به ۲ تن مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته بیان کرد: مواردی که عدم رعایت آن به طور مستقیم موجب به خطر افتادن سلامت انسان گردد بحرانی محسوب می شود و در همین راستا یکصدو هفتادو هشت واحد اخطاریه بحرانی و ۱۹۸ مورد اخطار غیر بحرانی دریافت کردند.

وی معرفی ۱۳۷ واحد مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۶۷ واحد اماکن عمومی به دادگاه، ۴۳ نمونه برداری آب آشامیدنی، ۱۶ نمونه برداری از مواد غذایی سنتی، ۹۵۷ مورد کلر سنجی آب آشامیدنی، رسیدگی به ۲۲۱ مورد شکایت مردمی و ۱۹ مورد شکایت ۱۹۰ و یکهزارو ۹۵۰ مورد سنجش با تجهیزات پرتابل را از سایر اقدامات انجام شده بر شمرد و خاطر نشان کرد : تلاش شبانه روزی کارشناسان سلامت محیط و کار قابل تقدیر است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا