امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۱۰
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | فعالیت بنادر کیش از سر گرفته شد

فعالیت بنادر کیش از سر گرفته شد

منتشر شده در ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۱
بنادر

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، عزت الله محمدی روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: از صبح امروز با کاهش شدت وزش باد ۲ لندینگ کرافت اقدام به بارگیری خودروهای سواری و حرکت به سمت بندر چارک کرده و حرکت بعدی نیز ساعت ۱۰ خواهد بود.

وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۸ شناور از بندرگاه کیش به سمت بنادر چارک و آفتاب و برعکس در حال فعالیت هستند و روند خدمت رسانی در این بنادر به منظور سهولت فرایند حمل و نقل مسافران به صورت ۲۴ ساعته خواهد بود.

سرپرست شرکت بنادر و فرودگاه های کیش افزود: با توجه به ازدحام مسافران برای خروج از جزیره تلاش می شود با حضور به موقع شناورها در بندرگاه هر چه سریع تر نسبت به تخلیه مسافران اقدام کرد.

جزیره کیش از اواخر روز یکشنبه هفتم تا بامداد امروز شاهد ناپایداری های دریایی و ورزش باد تا ۵۲ کیلومتر بر ساعت بود که این پدیده باعث تعطیلی ۲ روزه فعالیت شناورهای باری و مسافری شده بود.

از ابتدای آغاز سفرهای نوروزی  تا کنون با فعالیت ۲۴ ساعته بندرگاه  ۶۵ هزار مسافر در قالب  ۲۴۷ حرکت شناور مسافری و  ۷۷۰ حرکت شناور باری (لندینگ کرافت) به صورت رفت و برگشت از بنادر آفتاب و چارک به کیش و برعکس به این جزیره سفر کرده اند؛ کل آمار ورودی مسافر به جزیره کیش در این مدت از طریق فرودگاه و بندرگاه شامل ۱۵۵ هزار گردشگر است.

این جزیره به واسطه ایجاد زیرساخت های گردشگری هم اکنون با ۳۰ نوع خدمت توریستی یکی از مهمترین مراکز گردشگری ایران اسلامی بوده و به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین و کم خطرترین سواحل دنیااست.

پیش از شروع همه گیری کرونا جزیره کیش همه ساله شاهد حضور حدود ۲ میلیون گردشگر بود که این تعداد در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به کمترین میزان خود رسیده بود اما هم اکنون در نتیجه اقدامات مقابله ای با ویروس کرونا از جمله واکسیناسیون عمومی سفرها به جزیره کیش مجددا آغاز شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13065

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *