امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۸:۲۰
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | فعالیت بنادر غرب هرمزگان پایان این هفته تعطیل است

فعالیت بنادر غرب هرمزگان پایان این هفته تعطیل است

منتشر شده در ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۶
غرب هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، خداداد پلاشی روز دوشنبه به رسانه ها اعلام کرد: طبق اطلاعیه هواشناسی استان هرمزگان، با شروع وزش تند باد شمال غربی با سرعت ۶۰ کیلومتر ارتفاع موج در برخی نقاط حدود ۴.۵ متر خواهد رسید.

وی ادامه داد: با توجه به این موضوع اخطاریه منع تردد دریایی برای تمامی شناورهای مسافری، تفریحی، صیادی و تجاری صادر و از هر گونه دریاروی شناورها ممانعت جلوگیری می‌شود. 

 معاون عملیات دریایی و بندری بنادر غرب هرمزگان با بیان اینکه وخامت شرایط بد جوی همراه با کاهش دید افقی، گرد و غبار محلی و مواج شدن دریا همراه خواهد بود، توصیه کرد: تمامی شناورهای درحال تردد در حوزه غرب استان نسبت به ورود به موج شکن ها و حوضچه بنادر اقدام نمایند.

به گفته پلاشی، همچنین شناورهای در لنگرگاه از سلامت تمامی سیستم های ناوبری و مخابراتی اطمینان حاصل نموده و موتورهای شناور آماده و سوخت کافی نیز داشته باشند.

وی اضافه کرد: بومیان جزایر نیز نسبت به خروج بیماران نیاز به مراقبت‌های بهداشتی و درمانی در آخر هفته جاری اقدام و نسبت به تامین مایحتاج خود نیز پیش بینی‌های لازم را انجام دهند.

این مسوول خاطرنشان کرد:  تمامی اطلاعات در خصوص باز بودن مسیرها و فعالیت بنادر از برج کنترل بنادر استعلام و در صورت بروز هرگونه سوانح دریایی و یا درخواست کمک با سامانه ۲۴ ساعته ۱۵۵۰ تماس و یا از طریق کانال اضطرار دریایی ۱۶vhf ارتباط رادیویی حاصل نمایند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10545

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات