اخبار قشمپیشنهاد سردبیرهوا شناسی

فعالیت‌های صیادی، تفریحات دریایی و مراکز گردشگری در قشم تعطیل است

مدیر بنادر و دریانوردی شهرستان قشم گفت: با ورود یک موج بارشی جدید به استان هرمزگان و شدت بارش باران از روز یکشنبه در قشم، هرگونه فعالیت های دریایی شامل صید و تفریحات آبی، سفر به مراکز گردشگری دریایی شامل جزیره هنگام و جنگل‌های حرای قشم تعطیل است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی اشتری در گفت و گویی افزود: وزش بادهای تند جنوب شرقی همراه با رگبار و رعد و برق، باعث تلاطم دریا و اختلال در کلیه فعالیت‌های دریایی در روزهای یکشنبه و دوشنبه می‌شود.

مدیر بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: باتوجه به تعطیلی مراکز گردشگری و احتمال تعطیلی بندر مسافربری شهید ذاکری قشم، مسافران و گردشگران پیش از سفر تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی اظهار کرد: در صورت تعطیلی اسکله شهید ذاکری قشم، تردد در بنادر لافت و پهل توسط لندینگ‌کرافت انجام می‌شود.

اشتری افزود: اداره بنادر و دریانوردی آماده ارایه خدمات به مسافران، گردشگران و شهروندان است و تا تامین سلامت سفر اجازه تردد به شناورها داده نمی‌شود.

وی تاکید کرد: مرکز جستجو و نجات دریایی اداره بنادر و دریانوردی قشم با شماره ۱۵۵۰ به صورت شبانه روزی آماده ارایه خدمات امداد و نجات به مسافران، گردشگران و شهروندان است.

شهرستان قشم دارای هشت اسکله گردشگری سه اسکله مسافری و هشت اسکله تجاری است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در میان آب های خلیج فارس به موازات ساحل استان هرمزگان گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. دم تیم حرفه ای کلوپ نگین ساحل قشم گرم که با برخورد خوب ، تجهیزات به روز و مربی صبور و حرفه ای شون یک روز فراموش نشدنی را برای من و فرزندانم ساختن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا