اجتماعیکرونا

عزاداران حسینی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: عزاداران حسینی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، در شرایط بحرانی شیوع کرونا بهانه ای دست معاندان و مغرضان برای زیرسوال بردن عزاداری ها ندهند.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،علی رئوفی سه شنبه شب در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر هرمزگان افزود: سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان باید به مسوولان هیات های عزاداری استان تاکید کند که عزاداری های عزاداران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی برپا شود.

وی بیان داشت: اقامه عزاداری برای سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و ترویج فرهنگ رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای حفظ سلامتی عزاداران، مصداق بارز ترویج معروف در جامعه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه رسانه ها در تحقق اهداف مهم فریضه امر به معروف و نهی از منکر نقش بسزایی دارند، عنوان کرد: باید از ظرفیت رسانه به ویژه صداوسیما در نهادینه سازی این فرهنگ بهره گرفته شود.

رئوفی تصریح کرد: مخالفان امر به معروف و نهی از منکر از بزرگترین ابزارهای رسانه ای برخوردار هستند و باید با سلاح رسانه با آن‌ها مقابله به مثل کرد.

وی تصریح کرد: گسترش فرهنگ حجاب نیازمند کار و تلاش جهادی است و این معروف مهم با هجمه های سنگینی از سوی دشمنان برای تضعیف آن  روبروست‌.

معاون استاندار هرمزگان همچنین با اشاره به اهمیت فضای مجازی در ترویج امر به معروف و نهی از منکر گفت: فضای مجازی با توجه به حضور گسترده مردم به ویژه نسل جوان در آن، ظرفیت بی بدیلی است که می توان به خوبی از آن برای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر بهره برد.

وی در همین خصوص افزود: دشمنان بر روی فضای مجازی سرمایه گذاری عظیمی برای رسیدن به اهداف خود علیه نظام جمهوری اسلامی ایران انجام داده اند و از این فضا نباید غفلت کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا