امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۲۰
صفحه نخست | اجتماعی | طرح ضربتی مقابله با قاچاق سوخت و کشف ۳۲ عدد مشک ماری حاوی بیش از سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در بندر کرگان میناب

طرح ضربتی مقابله با قاچاق سوخت و کشف ۳۲ عدد مشک ماری حاوی بیش از سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در بندر کرگان میناب

اخبار :
منتشر شده در ۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۷
طرح ضربتی مقابله با قاچاق سوخت و کشف 32 عدد مشک ماری حاوی بیش از سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در بندر کرگان میناب

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از اجرای طرح ضربتی مقابله با قاچاق سوخت و کشف ۳۲ عدد مشک ماری حاوی بیش از سه میلیون لیتر سوخت قاچاق در بندر کرگان از توابع شهرستان میناب خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، پلیس هرمزگان عملیات گسترده‌ای را علیه قاچاقچیان سوخت در منطقه کرگان میناب یکی از اصلی‌ترین باراندازهای قاچاق سوخت در جنوب کشور انجام داد.

سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی هرمزگان در تشریح این عملیات اظهارداشت: در پی انجام اقدامات اطلاعاتی و با عنایت به اینکه قاچاقچیان قصد انتقال حجم زیادی از سوخت عمده قاچاق را به صورت مشک ماری در حوزه سواحل کرگان داشتند، صبح امروز مأموران انتظامی شهرستان میناب به همراه عوامل دریابانی به محل واقع در روستای “کرگان میناب” اعزام شدند.

وی افزود: پس از حضور مأموران در محل مشخص شد قاچاقچیان در حال بارگیری و انتقال قریب به ۳۲ عدد مشک ماری حاوی سوخت قاچاق می‌باشند که قاچاقچیان جهت جلوگیری از انتقال سوخت‌های قاچاق توسط مأموران، مبادرت به درگیری، سنگ پرانی و استفاده از راکت‌های آتش‌افزا، به سمت مأموران انتظامی کرده و قصد جلوگیری از اجرای مأموریت داشتند که با هوشیاری مأموران معترضان متفرق شدند.

این مقام ارشد انتظامی استان اظهار داشت: در اجرای این طرح  ۱۰۰هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل کشف و تعداد۳۲ عدد  انواع مشک های ماری حاوی ۳میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق که قاچاقچیان عرصه را برخود تنگ دیده و به ناچار اقدام به پاره نمودن مشک های ماری و امحای آن کردند به همراه مقادیر زیادی انواع کالاهای قاچاق و ۱۰ هزار قوطی مشروبات الکلی خارجی کشف و در این عملیات همچنین ۸ نفر از قاچاقچیان که اقدام به سنگ پرانی سمت مأموران کرده و باعث تحریک مردم عادی می شدند، نیز دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به ضربه سنگین به بنیان مالی قاچاقچیان در اجرای این طرح منسجم پلیسی، ارزش کالاها و سوخت های قاچاق کشف و امحا شده را در این عملیات برابر اعلام کارشناسان اقتصادی بالغ بر ۱۱۵ میلیارد تومان عنوان کرد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17064

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات