امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۴۳
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | طرح تحول محلات در ۱۳ مسجد کیش در حال اجرا است

طرح تحول محلات در ۱۳ مسجد کیش در حال اجرا است

منتشر شده در ۲ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰
طرح تحول محلات

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، سرهنگ پاسدار محمد میرزاده روز سه شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: طرح تحول محلات هم اکنون به عنوان الگوی کشور توسط سپاه هرمزگان اجرا می شود که ۱۳ مسجد کیش به عنوان بخشی از این استان در این طرح فعال شده است.

وی اضافه کرد: این طرح با هدف توسعه امور فرهنگی – مذهبی و اجتماعی محلات شهر به ویژه مناطق کم برخوردار اجرا می شود تا بتوانیم توانیم کارکرد مساجد در کادر سازی برای انقلاب را با تاسی از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی  ارتقا دهیم.

فرمانده سپاه کیش یادآور شد: هم اکنون مساجد محلات کرمانشاهان، امام جعفر صادق (ع)، مسجد خاتم الانبیا (ص)، کمپ سحر و شهرک روز جزو مساجد پیشرو در اجرای طرح تحول محلات هستند و سعی می شود با تکیه بر تجارب مساجد پیشرو این فعالیت سایر مسجدها را نیز ارتقا دهیم.

وی افزود: این طرح با مسوولیت و هدایت روحانی مسجد اجرا می شود و هر کدام دارای کارگروه های مختلف از جمله دفاعی، امنیتی، فضای مجازی، رسانه، محرومیت زدایی، زیرساختی و اجتماعی است که همه آنها در قالب برنامه های متعدد در راستای توسعه و سازماندهی امور محله در راستای تحقق محله های اسلامی گام برمی دارند.

سرهنگ پاسدار میرزاده با اشاره به اینکه کادر سازی و تربیت نیروهای در شان انقلاب اسلامی مهم ترین محور فعالیت این پایگاه ها است یادآور شد: عمده اقدامات در حوزه های فرهنگی و مذهبی، اموزش های دفاعی و رزمی، اقدامات اجتماعی از جمله محرومیت زدایی و اعزام تیم های پزشکی از سوی پایگاه بسیج انجام می شود.

وی یادآور شد: در راستای اجرای طرح های محرومیت زدایی و ارتقای توانمندی افراد محله با سازمان های مختلف از جمله شرکت عمران، آب و خدمات، آتش نشانی و خدمات ایمنی تفاهم نامه همکاری مشترک برای اجرای طرح های زیرساختی، ارایه آموزش های مختلف در حوزه ایمنی، امداد و نجات نیز به امضا رسیده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12863

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *