امروز : ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۴:۵۹
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | طرح «بنزین برای همه» بعد از کیش به قشم می رسد

طرح «بنزین برای همه» بعد از کیش به قشم می رسد

منتشر شده در ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۱۰
باز توزیع

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، علی ملکی رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین درباره جزئیات و آخرین وضعیت این طرح گفت: تاکید اصلی طرح باز توزیع بنزین بر توزیع عادلانه یارانه بنزین در کشور است.

وی گفت: در حال حاضر یارانه پنهان بنزین در کشور رقم بالایی است که توزیع آن هم عادلانه نیست و فقط حدود ۵۰ درصد مردم که دارای خودرو هستند، از یارانه بنزین بهره‌مند می‌شوند.

ملکی افزود: این شیوه بازتوزیع یارانه بنزین ناعادلانه است، زیرا الان افراد کم درآمد که خودرو ندارند یارانه بنزین نمی‌گیرند، اما آنهایی که پردرآمدتر هستند و یک یا چند خودرو دارند، یارانه می‌گیرند.

رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: در همه جای دنیا یارانه به افراد کم‌درآمد داده می‌شود تا اختلاف طبقاتی کاهش یابد، اما در ایران در موضوع بنزین این ماجرا برعکس شده است.

وی گفت: به همین دلیل به ستاد اقتصادی دولت پیشنهاد شد که در قالب طرح بازتوزیع بنزین، سهمیه بنزین به جای تخصیص به خودرو به کارت ملی تخصیص یابد. 

ملکی گفت: این طرح به صورت آزمایشی در کیش اجرا شده است و افرادی که خودرو ندارند، این سهمیه بنزین به کارت بانکی آنها واریز شده است.

رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: میزان تخصیص بنزین به ازای هر نفر ۲۰ لیتر است و افراد می‌توانند در هر جایگاه و سامانه «بنزینِ من» از سهمیه خود مطلع شوند.

وی گفت: اگر این خانوار نخواهند از سهمیه بنزین خود استفاده کنند، درخواست فروش آن را در سامانه اعلام می‌کنند و سپس معادل نقدی سهمیه بنزین خود را به صورت ریالی در حساب بانکی خود دریافت می‌کنند.

ملکی گفت: برنامه ما این است که فعلا این طرح در جزیره کیش اجرا شود و پس از رفع اشکالات آن در جزیره قشم نیز اجرایی خواهد شد و سپس به کل کشور توسعه پیدا می‌کند.

رئیس ستاد هماهنگی طرح باز توزیع بنزین گفت: اینکه چه زمانی این طرح در کل کشور اجرا خواهد شد به تصمیم دولت بستگی دارد، اما در صورت موفقیت آمیز بودن اجرا در کیش و قشم طی دو ماه آینده امکان اجرای آن در کشور نیز وجود دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=11990

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *