امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۷
صفحه نخست | اجتماعی | شیب تند کرونا در قشم با رعایت قوانین بهداشتی کُند می‌شود

شیب تند کرونا در قشم با رعایت قوانین بهداشتی کُند می‌شود

منتشر شده در ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۳
شیب

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم، علیرضا نصری روز سه‌شنبه در نشست ستاد کرونای این شهرستان که در سالن فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: عادی‌انگاری و ساده انگاری مهمترین دلیل شیب تند کرونایی در قشم است که با فرهنگ سازی و کمک مردم و رسانه ها باید آن را کنترل و با تغییر جهت به سوی کُند شدن هدایت کنیم.

وی ادامه داد: قوانین شرایط قرمز کرونایی غیرقابل تغییر است و زمانی که اعلام می‌شود شرایط شهرستان قرمز است همه باید بدانیم به غیر از مشاغل ضروری بقیه مشاغل در مدت زمان اعلام شده تعطیل خواهند بود.

به گفته رئیس ستاد شهرستانی کرونا در قشم، همه دستگاه‌ها، نهادها، شرکت‌ها، سالن‌های ورزشی، مجتمع‌های تجاری و خدماتی، بنادر و اسکله‌ها، فرودگاه و … باید یک ستاد کرونا داشته باشند و با کسب اطلاعات مربوط به شرایط ویژه کرونایی بدانند در شرایط نارنجی و قرمز چه اقداماتی باید انجام دهند و دلیلی ندارد ستاد کرونای شهرستان با هر تغییر وضعیت ویژه کرونایی با دستگاه‌های مختلف نامه نگاری کند.

نصری با اعلام اینکه متاسفانه زمان خاصی را برای رهایی از کرونا نمی‌‌توان تصور کرد، افزود: در چنین شرایطی همه باید با قوانین ستاد ملی کرونا آشنا باشیم و با رعایت دقیق آن به سهم خود از گسترش این بیماری مهلک جلوگیری نماییم.

وی همچنین گفت: برای اجرای دوباره طرح ملی و موفق حاج قاسم سلیمانی در قشم باید همه بسیج شویم و با شناخت جامعه هدف، رنگ کرونایی شهرستان را به سمت آبی و سفید ببریم.

کادر درمان را بیش از پیش درگیر نکنیم

فرماندار قشم با تقدیر از خدمات کادر درمان این شهرستان در بخش کرونایی، تصریح کرد: تست گیری، بستری کردن و رسیدگی به مبتلایان و درمان آنان و نظارت بر قرنطینه مهمترین مسایل مربوط به ویروس کرونا است که توسط کارد درمان به خوبی انجام می‌شود و انصاف نیست با بی‌تدبیری‌ها و ساده انگاری‌ها مشکلات کادر درمان را افزایش دهیم.

نصری بیان داشت: با احترام به قوانین ستاد ملی کرونا، به سلامت فردی و اجتماعی محل زندگی خود کمک کنیم و با این روش می‌توانیم کادر درمان را از درگیر شدن بیشتر با مسائل کرونایی یاری نماییم.

رئیس ستاد شهرستانی کرونا در قشم با تاکید بر اینکه تجمعات در هر شکلی در زمان وضعیت قرمز ممنوع است، ادامه داد: نمازهای جمعه مردم شیعه و اهل سنت قشم در شهرها و بسیاری از روستاها در شرایط قرمز کرونایی برگزار نشد که باید از امامان جمعه تقدیر شود اما متاسفانه در چندین روستا هم با عبور از خط قرمز قوانین ستاد ملی کرونا، نماز جمعه برگزار شد که برای رسیدگی به این تخلفات دستور لازم صادر شده است.

به گفته وی، تجمعات در وضعیت قرمز ممنوع است و این باید برای همه جا بیفتد و بدانند تجمع در عروسی‌ها، برنامه‌های ورزشی، آیین‌های عزا، مهمانی‌ها، فعالیت‌های اقتصادی و … ممنوع است و اگر این مسائل رعایت نشود متخلفان با قانون سرو کار خواهند داشت.

نصری یادآور شد: زمانی که تعطیلی اعلام می‌شود همه مشاغل باید تکریم کنند اگر چند تا مغازه بی‌توجه به موقعیت خطرناک شهرستان اقدام به باز نمودن کسب و کار خود کنند، این برای مردم موجب ذهنیت منفی می‌شود و بازرسان ویژه ستاد کرونا با حمایت دستگاه قضای شهرستان باید با متخلفان برخورد نمایند

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5280

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *