امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۴:۵۵
صفحه نخست | اجتماعی | شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

شناورهای صید ترال به نفع سازمان کاشف ضبط می‌شود

منتشر شده در ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۷
ترال

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از صبح ساحل، علی صالحی روز یکشنبه در نشست تودیع و معارفه دادستان و رییس دادگستری جدید شهرستان قشم افزود: صید ترال باعث تخریب محیط زیست دریا می‌شود که باید با آن به شدت برخورد کرد.

وی با اشاره به آسیب‌های قاچاق ادامه داد: قاچاق دام مولد در قشم یک خسارت جبران ناپذیر است که جلوگیری از آن به همکاری همدلانه تمام مسوولان نیازدارد.

رییس کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: برخورد با قاچاق سازمان یافته باید در اولویت قرار گیرد و سرشاخه‌های این امر شناسایی شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه قاچاق با انگیزه مالی انجام می‌شود باید به قاچاقچیان ضربه مالی وارد شود تا انگیزه‌ها از بین برود.

صالحی با اشاره به ظرفیت محدود زمین و ساحل در جزیره قشم ادامه داد: باید در واگذاری‌ ساحل و زمین به سرمایه‌گذار بیشترین دقت صورت گیرد.

وی اظهار کرد: پس از واگذاری نیز باید نظارت کرد تا طرح‌ها اجرا شود و در غیر این صورت، زمین باز پس گرفته شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان افزود: گردشگری قشم با وجود ظرفیت‌ها و اقدامات مناسبی که انجام شده، هنوز با آنچه باید تحقق یابد، فاصله دارد.

وی ادامه داد: امنیت گردشگر مقوله‌ای است که باید مورد توجه دستگاه قضایی شهرستان قرار بگیرد تا مردم با آسودگی به این جزیره مسافرت کنند.

صالحی گفت: مبارزه با فساد و فاسد جزو محورهای اصلی دستگاه قضاست و به ویژه از مسوولان این مساله به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

وی افزود: مدیران باید بر عملکرد زیردستان نظارت مستمر داشته باشند و سلامت جامعه را از طریق ابزارهای نظارتی و صیانتی تضمین کنند.

رییس کل دادگستری هرمزگان خاطرنشان کرد: حفظ ارتباط با مردم، رعایت اخلاق و ارتقاء رضایتمندی جامعه از دستگاه قضا از دیگر محورهای مهم این نهاد است.

در این نشست، رضا صفایی به عنوان رییس جدید دادگستری شهرستان قشم منصوب و از زحمات مسعود رحمانی چگنی در این سمت قدردانی شد. همچنین امید مهدوی مجد عنوان دادستان عمومی و انقلاب قشم منصوب و معرفی شد.صفایی پیش از این دادستان قشم بود

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=7120

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات