اجتماعیپیشنهاد سردبیر

شروع ترم تحصیلی آبان ماه است

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ علی خاکی‌صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری امروز در حاشیه برگزاری کنکور سراسری و در جمع خبرنگاران درباره شروع ترم تحصیلی بعد، گفت: برای شروع ترم تحصیلی بعد تابع ستاد ملی کرونا هستیم و مشکلی در شروع سال تحصیلی به شکل الکترونیکی نداریم.

او تاکید کرد: دانشجویان جدیدالورود باید دو هفته در دانشگاه حضور داشته باشند و از اوایل آبان ترم جدید آغاز می‌شود.

خاکی صدیق افزود: تجربیات جدید برای برگزاری الکترونیکی دانشگاه نداریم و کلاس‌ها همچون ترم گذشته برگزار می‌شود. دانشجویان خارجی هم از ظرفیت الکترونیک استفاده کنند.

او در ادامه بیان داشت: سیاست اصلی برای ترم بعد آموزش مجازی است و با مهمانی دامشجویان در محل زندگی آنها موافقت می‌شود؛ به دنبال آن هستیم که اگر دانشجویی در محل سکونتش بخواهد درس بخواند امکان آن فراهم شود و در آنجا دروس ارائه شود.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: ترم جدید تحصیلی را برای حضور دانشجویان نوورود در شرایطی فراهم می‌کنیم که بتوانیم مدت کوتاهی (حدود ۲ تا ۳ هفته) در دانشگاه حضور داشته باشند که در صورت فراهم بودن شرایط این کار انجام می‌شود.

خاکی صدیق اضافه کرد: برگزاری ترم آینده حتمی است و اوایل آبان ترم را برای دانشجویان آغاز می‌کنیم.

او اضافه کرد: تجربه چند ماهه‌ای از آموزش الکترونیکی داریم و با توجه به این تجربه، ترم آینده در دانشگاه برای اعضای هیات علمی و دانجشوبان شروع می‌شود و تدابیر آمورش مجازی همانند ترم قبل است اما آمادگی بیشتر خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: آموزش دانشجویان خارجی همانند دانشجویان خارجی و مجازی است. ظرفیت پذیرش از نظر گسترش تفاوتی با سال قبل نداشته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا