امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۱
صفحه نخست | اجتماعی | سه هزارو ۵۷۰ مدرسه هرمزگان برای بازگشایی و سال تحصیلی جدید آماده می شود

سه هزارو ۵۷۰ مدرسه هرمزگان برای بازگشایی و سال تحصیلی جدید آماده می شود

منتشر شده در ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۲۹
سال تحصیلی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، ایرج بیت اللهی روز جمعه در مصاحبه ای افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از ۴۰۵ هزار و ۸۳۰ دانش آموز هرمزگانی در تمامی مقاطع تحصیلی از پایه اول ابتدایی تا پایه دوازدهم متوسطه در استان مشغول به تحصیل می‌شوند.

وی ادامه داد: ستاد ملی کرونا، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت را مکلف کرده است که در خصوص کیفیت آموزش به دانش آموزان چارچوبی را تعیین کنند که بتوانیم درصدی از کلاس‌های درس را به صورت حضوری برگزار کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: در مناطق و مدرسه‌های کم جمعیت (مدرسه‌های حاشیه شهرها و روستاها و مدرسه‌های کوچک) که تراکم دانش آموزی پایین است و امکان فاصله گذاری اجتماعی و ایجاد پروتکل‌های بهداشتی وجود دارد و خطر بیماری کرونا کمتر است تلاش می‌کنیم که آموزش‌ها به صورت حضوری باشد.

بیت اللهی تصریح کرد: در مناطق پرجمعیت با تراکم بالای دانش آموزی نیز مدرسه‌ها به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه شاد برگزار می‌شود که در این صورت زیرساخت‌های لازم از جمله واکسینه شدن معلمان و جامعه هدف آموزش و پرورش و ضدعفونی کردن مدرسه‌ها و کلاس‌های درس  اندیشیده شده که بتوانیم حضوری و یا نیمه حضوری برگزار کنیم.

وی یاد آور شد: باتوجه به شرایط خاص کرونایی و با اشاره به اینکه آغاز سال تحصیلی جدید برای همه پایه‌های تحصیلی از اول مهرماه است، سیاست و هدف اصلی مان بر این است که امسال را با حضور دانش آموزان در مدرسه و با آرامش کامل آغاز کنیم از سوی دیگر ویروس کرونا چشم اندازی برای پایان آن نیست و بنابراین باید با این ویروس کنار بیاییم ونمی‌توانیم موضوع آموزش دانش آموزان را با کرونا گره بزنیم.

وی اضافه کرد: البته از آنجایی که جدای از تعلیم و تربیت، حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان برای‌مان حیاتی است لذا هرگونه تصمیمی مبنی بر بازگشایی مدرسه‌ها در سال تحصیلی جدید و حضور دانش آموزان در کلاس درس، تابع سیاست‌های ستاد ملی کرونا و وزارت آموزش و پرورش می‌باشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=7028

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات