امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۴۲
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | سفرهای دریایی در بندرهای غرب هرمزگان از سرگرفته شد

سفرهای دریایی در بندرهای غرب هرمزگان از سرگرفته شد

منتشر شده در ۹ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۳
سرگرفته

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی‌رضا محمدی کرجی ران روز سه شنبه به رسانه ها اعلام کرد: با بهبود شرایط جوی و کاهش وزش باد، فعالیت‌ها بنادر و اسکله‌های مسافری و گردشگری غرب این استان از ساعت ۱۱ ظهر امروز سه‌شنبه نهم فروردین آغاز و همزمان با این اقدام خروج میهمانان از جزیره کیش از طریق بنادر چارک و آفتاب نیز درحال انجام است.   

وی ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی مسافران و گردشگرانی که طی این سه روز با درک صحیح از شرایط نامساعد جوی، در راستای حفظ ایمنی، سفر خود را به تاخیر انداختند، خاطرنشان کرد: براساس مدل های هواشناسی تا پایان طرح تسهیل سفرهای دریایی شرایط برای سفر و گردش از بنادر غرب هرمزگان مساعد است.  

رییس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی سفر هرمزگان با اشاره به ثبت ۲.۵ میلیون سفر دریایی به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس در موج اول این سفرها، ادامه داد: از هفتم فروردین ماه نیز موج دوم سفرهای دریایی را شاهد هستیم که بیش‌ترین آن طی مدت مربوط به پنجم فروردین با ثبت ۳۷۵ هزار نفر می‌باشد.

به گفته محمدی کرجی ران، ۲۰ لندی کرافت با ظرفیت یک‌هزار و ۱۰۰ خودرو و ۱۰ شناور مسافری نیز با یک‌هزار و ۲۰۰ صندلی در مسیر بنادر چارک و آفتاب به سمت کیش و بالعکس در حال خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی هستند.

طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۱، از ۲۵ اسفند پارسال آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13062

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *