امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۱
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | بیش از ۲۴۰ هزار نفر سفر دریایی در بنادر غرب هرمزگان ثبت شد

بیش از ۲۴۰ هزار نفر سفر دریایی در بنادر غرب هرمزگان ثبت شد

منتشر شده در ۱۷ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۰
سفرهای دریایی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه روز چهارشنبه در تشریح اقدامات طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۱ در بنادر غرب این استان اظهارداشت: از ۲۵ اسفندماه پارسال تا پایان پانزدهمین روز از فروردین سال ۱۴۰۱، در مجموع ۲۴۰ هزار و ۷۰۰ نفر سفر مسافر و گردشگر از بنادر آفتاب و چارک در غرب هرمزگان به مقصد جزیره کیش به صورت رفت وبرگشت انجام شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته ۹۰۴ درصد افزایش داشته است.
قاسم عسکری نسب ادامه داد: علاوه بر این، عملیات جابجایی ۳۸ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودرو نیز در این مسیرهای دریایی به انجام رسیده است که نشان از رشد یک هزار و ۷۱۱ درصدی می باشد.
عضو ستاد تسهیل سفرهای دریایی هرمزگان تصریح کرد: از ۲۵ پارسال تا ۱۵ فروردین سال جاری، بیش از ۲۹ فروند شناور مسافری و لندینگ کرافت با ظرفیت یکهزار و ۵۳۴  هزار صندلی و امکان حمل ۷۶۰ دستگاه خودرو به صورت شبانه‌روزی به ارائه خدمت به میهمانان نوروزی در مسیرهای سه‌گانه بندر چارک و بندرآفتاب به جزیره کیش و بلعکس مشغول بودند.
عسکری نسب افزود: طی این مدت با ایجاد زیرساخت های مناسب و به کارگیری شناورهای ایمن و استاندارد مسافری در طول اجرای طرح نوروزی سفرهای دریایی، ۱۲ هزار سفر دریایی بدون حادثه در مسیرهای دریایی غرب هرمزگان انجام شد.
وی، موفقیت حاصله از این دوره از سفرهای دریایی بدون هیچ حادثه و سانحه دریایی را مرهون تلاش شبانه‌روزی متولیان حمل و نقل دریایی و متصدیان امر در بنادر و دریانوردی و نظارت مستمر بر وضعیت ایمنی و سرویس دهی شناورها در منطقه غرب هرمزگان دانست.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه و شرق هرمزگان، روز پنجم فروردین را به عنوان پرترافیک ترین و شلوغ ترین روز طی تعطیلات نوروزی در بنادر مسافری غرب استان هرمزگان اعلام کرد و بیان داشت: طی این روز، در مجموع ۲۸ هزارو ۴۰۱ نفر سفر در یک شبانه روز انجام شد.
عسکری نسب همچنین گفت: نمودارهای آماری بیشترین حجم جابجایی خودرو را پنج فروردین با رقمی بالغ بر ۸۶۸۰ دستگاه خودرو نشان می دهند.
طرح نوروزی تسهیل سفرهای دریایی در این استان در سه بخش ایمنی مسیرهای تردد، ایمنی بنادر و ‏ایمنی شناورها از ۲۵ اسفند سال ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان روز ۱۵ فروردین ماه سال جاری ادامه داشت؛ دوره ای ۱۹ ‏روزه که هیچ حادثه ای در این مدت اتفاق نیفتاد و مسافران دریایی سفری ‏ایمن و آرام را در آغازین روزهای بهاری سال ۱۴۰۱ تجربه کردند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13268

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *