امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۰۶
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | سفرا و رایزنان اقتصادی عضو اکو وارد هرمزگان شدند

سفرا و رایزنان اقتصادی عضو اکو وارد هرمزگان شدند

منتشر شده در ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۹
رایزنان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از بندرعباس، سفرا، رایزنان اقتصادی و دبیر کل اکو صبح امروز به منظور شرکت در اجلاس ویژه آشنایی با ظرفیت‌های هرمزگان وارد بندرعباس شدند.

این هیأت در فرودگاه بندرعباس مورد استقبال فیروزی معاون اقتصادی استانداری هرمزگان و محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی بندرعباس قرار گرفتند.

به گفته علی فیروزی معاون اقتصادی استانداری هرمزگان، این استان نیمی از واردات و صادرات کشور را بر دوش دارد و بنابراین بسیاری ظرفیت‌های آن ملی و بین المللی است و تصمیم‌گیری وتصمیم‌سازی برای ارتقای تراز این ظرفیت‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی شناساندن این ظرفیت‌ها به کشورهای خارجی و بخصوص سفرا و رایزنان اقتصادی را در تقویت سرمایه‌گذاری این کشورها در کشورمان و بخصوص در زیرساخت‌های اقتصادی استان بسیار موثر دانست و بیان کرد: ما در دولت سیزدهم و با آغاز استانداری آقای دوستی بنا را بر این گذاشتیم که ظرفیت‌های استان را ابتدا به سفرای خودمان و سپس به سفرای خارجی بشناسانیم و تاکنون ده‌ها نشست مختلف با سفرای ایران در کشورهای گوناگون و همین طور با سفرای دیگر کشورها در ایران چه به صورت حضوری و چه به صورت وبیناری برگزار شده است.

همچنین به گفته محمدرضا صفا رییس اتاق بازرگانی بندرعباس، توسعه همکاری با کشورهای عضو اکو که شامل پاکستان، ترکیه، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان هستند، بسترهای رشد همه‌جانبه این کشورها را فراهم و در عین حال مزایای بسیاری را برای توسعه هرمزگان به عنوان ساحلی‌ترین استان ایران بدنبال خواهد داشت.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12321

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *