امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۹
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | سعید محمد: بانک “آف‌شور” در کیش تاسیس می‌شود/ عرضه ۲۳۰۰ خودروی توقیفی سازمان اموال تملیکی در کیش و قشم

سعید محمد: بانک “آف‌شور” در کیش تاسیس می‌شود/ عرضه ۲۳۰۰ خودروی توقیفی سازمان اموال تملیکی در کیش و قشم

منتشر شده در ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۵۷
آف‌شور

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم از  کیش، سعید محمد پیش از ظهر امروز در بازدید از ترمینال جدید فرودگاه کیش، یکی از اهداف تشکیل مناطق آزاد را، ایجاد نهادهای مالی در این‌ مناطق با هدف کمک به اقتصاد کشور عنوان کرد و اظهار داشت: در این خصوص، برنامه‌ریزی گسترده و تعاملات خوبی با بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و سایر ارکان اقتصادی دولت انجام شده است که تاسیس بانک آف‌شور (به فعالیت‌های بانکی اطلاق می‌شود که توسط یک بانک یا شخص داخلی یا خارجی واقع در منطقه‌ای خارج از سرزمین اصلی با سرمایه بخش خصوصی انجام ‌می‌شود) از این جمله می‌باشد.

وی ادامه داد: این مهم بعد از مدت‌ها پیگیری با بانک مرکزی، در حال تحقق است که شیوه‌نامه‌ آن توسط بانک مرکزی در حال تهیه و مجری آن، منطقه آزاد است که پایلوت و اساس آن در جزیره کیش در نظر گرفته شده است.

محمد، با تاکید بر هدف بنیان‌گذاری اهداف مالی در کیش به عنوان پایلوت و مرکز اصلی، به بورس بین‌الملل اشاره کرد و یادآور شد: از این مسیرها می‌توان به ‌ویژه در حوزه‌ ارز، به تامین منابع مالی رسید و از طریق بانک‌ها آفشور، تضامین‌ ارزی در اختیار فعالان اقتصادی قرار داد.

وی با بیان اینکه کانال‌های دیگری نیز در مسیر تامین مالی مناطق آزاد در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: تهاتر نفت و توسعه‌ زیرساخت‌ها برای استفاده مناطق آزاد از جمله این فرصت‌هاست.

محمد، همچنین به فاینانس با چین به عنوان خط ارتباطی برای احیا زیرساخت‌های مناطق آزاد و ارتباط با شرکت‌های بزرگ اشاره کرد و ادامه داد: ایرانیان از منابع مالی و نقدینگی کافی برخوردارند و در صورت تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری، هیچ نیازی به منابع خارجی نخواهند بود در همین راستا به‌جد پیگیر حل مشکلات مشوق‌ها و معافیت‌هایی که مناطق آزاد از آنها برخوردار بودند و طبق قانون باید از آنان بهره‌مند شوند، هستیم.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اشاره به رویداد جام جهانی ۲۰۲۲ و برنامه‌ریزی‌ گسترده در جهت حداکثر استفاده‌ گردشگری کیش، از آخرین توافقات با قطر در راستای برقراری خط‌های پروازی و ظرفیت ۴۰۰ سفر در هفته از مبدا کیش خبر داد و افزود: به همین جهت فرودگاه از اهمیت بیشتری برخوردار است که با پیشرفت خوبی که حاصل شده امیدواریم تا مردادماه آماده‌ سرویس‌دهی شود.

وی همچنین بر تامین منابع مالی، سرمایه‌گذاری، ایجاد تولید در مناطق آزاد و در کیش به‌ویژه در حوزه‌ی گردشگری، تاکید کرد و با اشاره به احداث پنج زمین فوتبال در این جزیره ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌ها پنج هتل پنج‌ستاره به ظرفیت اسکان کیش اضافه می‌شود و ظرفیت اسکان هتلی کیش به سه هزار و ۶۰۰ تخت پنج ستاره خواهد رسید.

محمد با تاکید بر اهمیت آماده سازی ظرفیت‌های مناسب برای کیش، ادامه داد: کیش باید پایگاه گردشگری کشور باشد، لذا امکانات موردنیاز جزیره، چه با هدف پوشش جام‌جهانی باشد چه خیر، باید تامین شود.

مشاور رئیس‌جمهور اضافه کرد: پیرو تصمیماتی که در وزارت صمت گرفته شده ما در مناطق آزاد پیگیر امور اداری ۲ هزار ۳۰۰ خودرو توقیف  ‌شده در سازمان املاک تملیکی با هدف عرضه در کیش و قشم هستیم.

یادآور می‌شود مشاور رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد به همراه مهدی کشاورز و هیئت همراه جهت مراسم معارفهی مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش و بازدید از چند طرح عمرانی و گردشگری وارد جزیره شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12691

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *