امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۵
صفحه نخست | اقتصادی | سرمایه گذاری سازمان اوقاف در پرورش ماهی در قفس

سرمایه گذاری سازمان اوقاف در پرورش ماهی در قفس

اخبار :
منتشر شده در ۱۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳

رئیس سازمان اوقاف کشور گفت: در مجموعه درنیکا در فاز نخست ۱۰ قفس پرورش ماهی در قفس با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲۵میلیارد تومانی نصب شده است.

سرمایه گذاری سازمان اوقاف در پرورش ماهی در قفس
به گزارش پایگاه خبری قشم، معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران به همراه، رئیس سازمان اوقاف کشور و جمعی از مسئولین این سازمان، مشاور و مدیرکل امور استانها و مجلس سازمان شیلات ایران، مدیرکل شیلات هرمزگان معاون آبزی پروری شیلات استان، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان، مدیرعامل اتحادیه تعاونی های صیادی و جمعی از جامعه صیادی غرب استان و تعدادی ازمسئولین منطقه آزاد کیش از مجموعه پرورش ماهی در قفس شرکت درنیکا بازدید کردند.
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران در این بازدید با اشاره به اهمیت پرورش ماهیان دریایی در قفس در تحقق اشتعال زایی، رونق تولید و کاهش فشار بز ذخایر آبزیان گفت: خوشبختانه در دولت مردمی گام های بسیار خوبی در تمامی زمینه های شیلاتی به ویژه پرورش ماهان دریایی در قفس برداشته شده است به طوری که تنها در استان هرمزگان ظرفیت ایجاد شده تولید ماهیان دریایی در قفس حدودا بیش از دو برابر شده است.
سید حسین حسینی با اشاره به وجود بیش از ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی در کشور تصریح کرد: در نظر است از این نوار ساحلی به عنوان یک پایه زیستی برای تولید پروتئین آبزیان استفاده کنیم که در این استان هرمزگان و پرورش ماهی در قفس و میگو از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند.
وی اظهار داشت با عنایت ویژه دولت مردمی به فعالیت های شیلاتی و برنامه ریزی ها و تلاش های در دست بی شک شاهد ارتقا و افزایش در تولیدات و اقدامات شیلاتی کشور خواهیم بود.
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در مجموعه پرورش ماهی در قفس درنیکا گفت: این مجموعه به عنوان یکی از مجموعه های بزرگ پرورش ماهی در قفس استان و کشور می تواند نقش بسزایی در تولیدات شیلاتی داشته باشد.در ادامه رئیس سازمان اوقاف کشورگفت: در این مجموعه در فاز نخست ۱۰ قفس پرورش ماهی در قفس با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲۵میلیارد تومانی نصب شده است.
حجت الاسلام خاموشی افزود: در این مجموعه در فاز نخست بالغ بر ۷۳۰ هزار قطعه بچه ماهی دخیره سازی شده است و این روند با توجه به پیشرفت خوب پروژه تا رسیدن به ظرفیت کامل مجموعه ادامه خواهد داشت.وی با اشاره به ذخیره سازی بیش از ۳۳۰ هزار قطعه بچه ماهی سی باس از تکمیل ظرفیت هزار تنی مجموعه پرورش ماهی در قفس مجموعه درنیکا خبر داد.
در ادامه همچنین مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به رشد چشمگیر فعالیت های شیلاتی در دولت مردمی گفت: بومی‌سازی قفس‌های دریایی را مورد توجه قرار دادیم و در همین راستا از قفس‌های ساخته شده در شرکت‌های داخلی بهره‌برداری می شود که گام مطلوبی برای تداوم توسعه پرورش ماهیان دریایی در قفس است.
مسعود بارانی با بیان اینکه استان هرمزگان با ظرفیت افزون بر ۱۱۳ هزار تن تولید ماهی در قفس بزرگ‌ترین و مهم‌ترین استان شیلاتی کشور است گفت: پرورش ماهی در قفس در استان هرمزگان با نوار ساحلی گسترده و ۱۴ جزیره در سال های اخیر به عنوان سرمایه گذاری با سود مناسب با استقبال صیادان و ساحل‌نشینان روبرو شده، و مجموعه شیلات در مسیر کاهش فشار بر ذخایر طبیعی آبزیان از این مهم حمایت می کند.
وی با بین اینکه مجموعه پرورش ماهی در قفس درنیکا در منطقه گرزه شهرستان بندر لنگه واقع شده است گفت: این مجموعه با سرمایه گذاری سازمان اوقاف کشور باظرفیت تولید پنج هزار تن برای بیش از ۱۵۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
در این بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران و هیئت همراه مذکور از روند ذخیره سازی بچه ماهی در قفس های این مجموعه و سایت پشتیبانی و دریایی آن بازدید شد.
هرمزگان با تولید بیش از۳۵۰هزار تن انواع نشان جایگاه نخست در فعالیت های شیلاتی کشور دارد.
اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=21745

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *