امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۶:۰۱
صفحه نخست | قشم | سامانه بارشی فردا از غرب وارد هرمزگان می‌شود

سامانه بارشی فردا از غرب وارد هرمزگان می‌شود

منتشر شده در ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۷

سامانه بارشی فردا (یکشنبه) از غرب وارد هرمزگان می شود و تا روز سه شنبه با گسترش آن در سطح استان رگبار باران و رعد و برق مورد انتظار است.

بارش پراکنده باران و رگبار در هرمزگان ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد کاملی دیرستانی با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم افزود: طبق تحلیل نقشه ها و مُدل های هواشناسی روز جاری وضعیت جوی و دریایی نسبتا آرام و پایداری در استان پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: پدیده استان در ساعت های صبح مه رقیق صبحگاهی و در طول روز غبار محلی خواهد بود و شرایط برای رفت و آمدهای دریایی مساعد است.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: طبق پیش بینی های انجام شده از بعدازظهر یکشنبه (۲۲ بهمن ماه) با ورود یک موج بارشی از غرب استان، ابتدا افزایش ابرناکی و بارش پراکنده در مناطق غربی و جزایر غربی استان آغاز خواهد شد و سپس در روزهای دوشنبه و سه شنبه با گسترش آن در سطح استان رگبار باران و رعد و برق مورد انتظار است.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: شدت این سامانه در مناطق دریایی و نوار ساحلی استان هرمزگان قابل ملاحظه خواهد بود و احتمال خسارت در اثر فعالیت سامانه بارشی و تند باد لحظه ای دور از انتظار نخواهد بود.

وی گفت: دریا در روز یکشنبه با افزایش باد جنوب شرقی و در روزهای دوشنبه و سه شنبه با وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی نسبتا مواج خواهد شد، از این رو توصیه می شود با توجه به هشدار نارنجی در روزهای یاشده در سطح استان، تمهیدات لازم به ویژه در مناطق دریایی استان برای رفت و آمدهای دریایی صورت گیرد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم افزود: به لحاظ دمایی با توجه به افزایش ابرناکی از روز یکشنبه افزایش یک تا ۲ درجه ای دمای کمینه در ساعت های صبح و کاهش دمای بیشینه در ساعت های ظهر مورد انتظار است.

وی کمینه دما و بیشینه رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۱۴ درجه و ۸۲ درصد و شهر قشم را ۱۷ و ۷۸ درصد اعلام کرد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌ النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20930

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *