امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۵:۱۳
صفحه نخست | اقتصادی | ساماندهی ۱۹ کیلومتر از رودخانه های شهرستان جاسک

ساماندهی ۱۹ کیلومتر از رودخانه های شهرستان جاسک

اخبار :
منتشر شده در ۱۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۸

در راستای پیشگیری و مدیریت بحران در مراکز جمعیتی ، 19 کیلومتر از مناطق حاشیه رودخانه های شهرستان جاسک ساماندهی و لایروبی شدند.

ساماندهی 19 کیلومتر از رودخانه های شهرستان جاسک

به گزارش پایگاه خبری قشم، علی زاده مدیرمنابع آب جاسک و بشاگرد گفت: در راستای اجرای تکالیف قانونی و مصوبات ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان جاسک، امور منابع آب این شهرستان از محل تعهدات شرکت های بهره بردار مصالح رودخانه ای نسبت به لایروبی رودخانه ها و ایجاد خاکریز حفاظتی در حاشیه مراکز جمعیتی دارای اولویت اقدام کرد.

عباس علی زاده ادامه داد: اقدامات صورت گرفته در این طرح ها از هیچگونه اعتباری از محل ستاد بحران استان بهرمند نبوده و کلیه اقدامات انجام شده از حداکثر ظرفیت تعهدات بهره برداران است و ضرورت دارد جهت تکمیل عملیات مذکور در سایر روستاهای دارای اولویت، بودجه لازم تخصیص یابد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در این طرح ها در ۹ روستا صورت گرفته، توضیح داد: طول عملیات ساماندهی در روستاهای شمشی، کنارو، گوهرت مجموعاً ۵ کیلومتر  و روستای زهریکار ۳ کیلومتر است که کار ساماندهی آنها به صورت کامل انجام شده است.

مدیرمنابع آب شهرستان جاسک و بشاگرد در همین رابطه اشاره کرد: عملیات ساماندهی و لایروبی رودخانه در روستاهای کنتکی و سی پادغ در حاشیه رودخانه گابریک به طول ۴ کیلومتر، روستاهای خشکیزو و نگر پایین به طول مجموع ۵ کیلومتر و روستای هنگستان در حاشیه رودخانه جگین به طول ۲ کیلومتر نیز به صورت مستمر در حال انجام است و بزودی کار آنها نیز با همراهی شرکت های بهره بردار نهایی خواهد شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18862

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *