امروز : ۳ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۲۲
صفحه نخست | اقتصادی | ساخت همزمان ۶ شناور آتشخوار یدک کش در هرمزگان 

ساخت همزمان ۶ شناور آتشخوار یدک کش در هرمزگان 

اخبار :
منتشر شده در ۲ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۲

 مدیرکل صنایع حمل و نقل ریلی و دریایی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت:۶ فروند شناور آتشخوار یدک کش به صورت همزمان برای نخستین بار در کشور در هرمزگان درحال ساخت است.

ساخت همزمان ۶ شناور آتشخوار یدک کش در هرمزگان 

 به گزارش پایگاه خبری قشم، روح الله ارجمندی در جریان بازدید از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس، با اشاره به اینکه این شناورها اوایل سال آینده به آب انداخته می‌شود، افزود: چهار فروند از این شناورها با قدرت چهارهزار و ۴۰۰ اسب بخار و ۲ فروند نیز با قدرت ۶ هزار اسب بخار است.

وی بیان کرد: این شناورهای آتش خوار به طول ۳۳ متر و عرض ۱۲ متر و در خطوط و تکنولوژی بالا بوده که دارای سیستم رانش پروانه ۳۶۰ درجه است.

تردد هزاران شناور به صورت سالیانه در خلیج فارس انجام می شود

این مسوول با اشاره به اینکه با ساخت این شناورها در داخل کشور وابستگی ما به کشورهای دیگر از بین می‌رود، اظهار کرد: ساخت شناورهای آتش خوار یدکش موجب افزایش ایمنی در صنایع فراساحل و سازمان بنادر و دریانوردی می‌شود

ایزوایکو از طریق خلیج فارس به آب های بین المللی و از طریق بندرعباس با استفاده از راه های زمینی، ریلی و راه های هوایی به اقصی نقاط دنیا دسترسی دارد.

حوزه فعالیتی ایزوایکو به دلیل نزدیکی با بنادر شهید رجایی و شهید باهنر که بیشترین واردات و صادرات کشور از این بنادر انجام می شود همانند یک گلوگاه راهبردی تلقی می شود و باتوجه به تردد هزاران شناور به صورت سالیانه در خلیج فارس می‌تواند علاوه بر کمک به ساخت انواع شناورها، کمک شایان توجهی در جهت تعمیرات شناورهای مختلف انجام دهد.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی شناخته شده با وسعت یکهزار. و ۱۰۰ هکتار در ۳۷ کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20040

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات