امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۹
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | رییس کل دادگستری هرمزگان: سند کاداستری جزیره هرمز صادر شد

رییس کل دادگستری هرمزگان: سند کاداستری جزیره هرمز صادر شد

منتشر شده در ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۳
سند کاداستری

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، مجتبی قهرمانی روز پنجشنبه با اعلام این خبر افزود: هدف از صدور سند کاداستری برای هرمز اعمال حاکمیت بهتر به منظور حفاظت از محیط زیست این جزیره جهت جلوگیری از هرگونه دریا خواری، کوه خواری و سوء استفاده از طریق تصرف غیرقانونی و دست اندازی به اراضی ملی، منابع طبیعی و انفال برشمرد. 
 وی تصریح کرد: سند کاداستری جزیره هرمز به مساحت ۳۶ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۸۵۳ مترمربع به نام دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری‌ کشور صادر شده است.
رییس کل دادگستری هرمزگان خاطرنشان کرد: با توجه به صدور سند کاداستری جزیره هرمز، تاکنون برای ۱۰۰ درصد از اراضی ملی استان سند مالکیت کاداستری به نام دولت صادر شده است که این موضوع نتیجه مهمی را در پیشگیری از تصرف های غیرقانونی، ایجاد شفافیت و تثبیت مالکیت این اراضی به دنبال خواهد داشت.
قهرمانی در پایان با قدردانی از همکاری و تعامل سازنده استانداری هرمزگان و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان با دستگاه قضایی برای صدور سند کاداستری جزیره هرمز، تاکید کرد: خوشبختانه در نتیجه هم افزایی و همکاری میان قوای مجریه و قضاییه در استان برای صدور اسناد کاداستری اراضی ملی در این استان کار بزرگی صورت گرفته است که این اقدام‌ها، تاثیر بسزایی در کاهش تخلف ها، دعاوی و پرونده‌های قضایی مرتبط با این حوزه خواهد داشت.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13134

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *