امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۰۷
صفحه نخست | سیاسی | رییس جمهور در جمع مردم میناب: با سلاح ایمان جواب هر قلدری را می دهیم

رییس جمهور در جمع مردم میناب: با سلاح ایمان جواب هر قلدری را می دهیم

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۱۳

رییس جمهور گفت: قبلا هر وقت می خواستند با ایران اسلامی سخن بگویند با تهدید و گزینه نظامی روی میز سخن می گویند، اکنون اگر نیروی ظالم بخواهد قلدری کند، جمهوری اسلامی جواب آنها را به محکمی خواهد داد.

رییس جمهور در جمع مردم میناب: با سلاح ایمان جواب هر قلدری را می دهیم

به گزارش پایگاه خبری قشم، ، آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در اجتماع مردم شهرستان میناب اظهار کرد: مردم میناب مردمی آگاه، متدین و انقلابی هستند که هم در پیروزی انقلاب اسلامی که بنده در قبل از پیروزی انقلاب توفیق حضور در شهرستان میناب را داشته ام و هم در دوران دفاع مقدس که مردم این منطقه خوش درخشیدند و هم در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی که حضور مردان و زنان مینابی در صحنه، حضور بسیار پررنگ و امیدآفرین و دشمن شکن بود.

وی با بیان این که باورم بر این است که مردمی که اینگونه نسبت به انقلاب و ارزش های انقلاب، دوست شناسی و دشمن شناسی بصیرت و آگاهی دارند و راه و راهبر را به خوبی می شناسند، بزرگ ترین سرمایه یعنی بصیرت را دارند، افزود: پیغمیر فرمودند که زندگی بدون چشم سر سخت است اما بدون چشم دل سخت تر؛ مصداق بصیرت را می توان در وجود شخصیت ممتاز حضرت عباس (ع) دید و آنانی که در تاریخ با بصیرت زندگی کردند، اهل نجات بودند و اطراف خویش را نیز نجات دادند.

رئیس جمهور گفت: تاریخ هرمزگان سراسر حق خواهی و عدالت خواهی است

آیت الله رییسی ادامه داد: تاریخ هرمزگان، نشان دهنده حق خواهی و عدالت خواهی مردمان آن است چه آن روز که مقابل تجاوز پرتغالی ها ایستادند و چه آن جا که در پیروزی انقلاب فجر آفرین بودند و چه در دفاع مقدس و چه در این سال ها، همیشه این ویژگی را بروز داده اند و به فرزندان خویش، زندگی توام با استقلال و آزادی را آموخته اید.

رییس جمهور با تصریح بر این که عقب ماندگی هایی در حوزه اقتصادی داریم که با اتکای به خدای متعال و ایمان و همراهی مردم می توان بر این عقب ماندگی ها غلبه کرد، افزود: آن جایی که نشستند و منتظر برداشتن تحریم ها و تبدیل اخم دشمن به لبخند ماندند، دچار عقب ماندگی شده ایم.

وی مردم ایران مردمی مصمم و با اراده ای خواند که قادر به حل مشکلات خویش با توان خویش است.

رییسی به حضورش در یک شرکت کشتی سازی و گرفتاری کارگران آن در سال های گذشته بدلیل گره زدن حل مشکلات آنان به تحریم، خاطرنشان کرد: این کارخانه دیروز با بیش از ۴۰۰ نیرو بار دیگر به کار بازگشته و این موضوع به ما نشان می دهد که می توان با مدیرانی دلسوز و عزم جمعی، بر مشکلات غلبه کرد و این را امام و شهدا و رهبر بصیرمان به ما آموخت که می توان با اراده و داشتن برنامه با همه تهدیدها، کشور را ساخت.

کارهای اساسی در بالابردن بنیه دفاعی رخ داده

رییس جمهور به بازدیدش از مجموعه نوآوری های نیروی دریایی سپاه هم اشاره کرد و گفت: بسیاری از این نوآوری ها، کارهای ارزشمندی بود که هرگز دشمن باور نمی کند که بدست کارشناسان و نیروهای زبده ما صورت بگیرد. کارهای اساسی در جهت بالابردن بنیه دفاعی، ایجاد امنیت در دریا، هوا و زمین کارهای افتخار آمیز بود.

وی در همین زمینه بیان داشت: تلاش شبانه روزی باعث شده تا قدرت ارتش، سپاه و بسیج دلاور قدرت بازدارندگی داشته باشد.

جواب هر قلدری نیروی ظالمی را محکم خواهیم داد

رییسی عنوان داشت: قبلا هر وقت می خواستند با ایران اسلامی سخن بگویند با تهدید و گزینه نظامی روی میز سخن می گویند اما دیگر از این حرف ها نیست و آنها می گویند قصد درگیری با جمهوری اسلامی نداریم و این قدرت مردم و نیروهای مسلح ما است که این بازدارندگی را ایجاد کرده و اگر نیروی ظالم و قلدری بخواهد قلدری کند، جمهوری اسلامی جواب او را جواب محکمی خواهد داد.

رییس جمهوری کشورمان ادامه داد: قدرت نظامی ما در منطقه تهدیدی برای هیچ کشوری در منطقه نبوده و نیست بلکه قدرت ما قدرت امنیت ساز است و کشورهای منطقه می توانند به این قدرت اتکا کنند و اساس آن نیز بر پایه ایمان و ایستادگی قرار داده شده است. همان قدرتی که در غزه می بینید. قدرت ایمان در غزه را ببینید که چگونه مادری که ۴ شهید داده، حسبی الله سر می دهد. چیزی جز قدرت ایمان و قدرت خدا نیست.

غزه صحنه شکست اسراییل و حامیان اوست

وی تأکید کرد: قدرت ایمان در مقابل قدرت های متجاوز به پیروزی رسیده و آنچه در غزه اتفاق افتاده، تفوق انسان های با شرافت در مقابل اشرار و متجاوزان است و امروز پس از ۱۱۰ روز، پیروز میدان، مردم مقتدر فلسطین و شکست خورده میان اسرائیل و حامیان او و آمریکا است.

رییسی با بیان این که چهره بسیاری از شهرها و مناطق هرمزگان به برکت جمهوری اسلامی تغییر کرده اما بدلیل برخی مشکلات همچنان نیاز به کار جهادی و تحول داریم، گفت: دولت با کمک مردم این تحول را پیش می برد تا انتظار رهبری و مردم را فراهم سازد و همه نیروها می بایست تلاش کنند تا مشکلات را از پیش پای مردم بردارند و یقین داریم که برکت الهی نیز شامل خواهد شد.

مشتاقم همه شهرها و بخش ها و روستاها را بازدید کنم

رییس جمهور گفت: در سفر قبلی بدلیل شرایط کرونایی، شرایط دیدار مردمی محقق نشد اما این سفر توفیق عرض سلام فراهم شد و دوست می داشتم که فرصت بود تا به دیگر شهرها هم عرض سلام کنم و معتقد دارم که شرایط رفتن به شهرستان ها متفاوت از گزارش گرفتن در مرکز است و شنیدن کی بود مانند دیدن. بعضی ما را مورد ملامت قرار می دهند که چرا این سفرها انجام می شود ولی ما این را انتخاب کرده ایم چون دیدن مسائل و مشکلات مردم در بلاد در پیگیری حل به موقع مسائل اثربخش است.

وی از مدیران پرتلاش استان در حوزه مسکن و رفع بیکاری، راه اندازی کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل تشکر می کرد که گام های خوبی برداشته شده و کار آنان موجب افزایش امید در دل مردم می شود و ما دنبال آنیم که رشد تولید مدنظر رهبری را تحقق بخشیم.

حتی تلاش یک کشاورز مینابی در رشد اقتصادی کشور موثر است

رییس جمهور گفت: کشاورز عزیز مینابی بداند که تلاش او منجر به رونق اقتصادی کشور می شود و ما مصمم به رشد تولید و رشد اقتصادی هستیم و این گام ها به استقلال اقتصادی منجر می شود.

وی در زمینه اقتصاد دریا هم گفت: بسیاری از کشورهای مرتبط با دریا، نیمی از تولید ناخالص خود را از دریا تأمین می کنند اما ما با ساحل گسترده، بهره وری کافی از دریا را نداریم و باید در زمینه گردشگری، تولید آبزیان و … برنامه ریزی کنیم و این کار در دولت پس از ابلاغ رهبری معظم انقلاب آغاز شده و با قدرت ادامه خواهد یافت.

جزییات بودجه هایی برای میناب

رییسی از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی میناب، ۱۵۰ میلیارد برای آبرسانی، ۱۵۰ میلیارد برای سد میناب، ۱۷۰ میلیارد برای زهکشی دشت میناب، ۲۰ میلیارد برای مجتمع فرهنگی میناب، تکمیل خوابگاه دختران میناب، تکمیل آموزشکده فنی و حرفه ای میناب خبر داد و گفت: رفع مشکل مسکن در مرکز استان با کمبودهایی مواجه است اما در شهرستان ها اختصاص زمین، مسکن سازی و در اختیار قرار دادن زمین به مردم ادامه خواهد داشت.

وی درباره صنایع تبدیلی نیز گفت: ارزش افزوده محصولات کشاورزی مدنظر قرار دارد و مسأله کشاورزی مورد توجه مهم دولت است و پیگیری صنایع تبدیلی در این منطقه رشد خوبی داشته و باید تداوم یابد.

رییس جمهور از کاهش شدن نرخ بیکاری در استان نیز به عنوان گام مهمی یاد کرد که همچنان پیگیری خواهد شد و نقش مردم در این زمینه را یادآور شد و گفت: آنچه دهه فجر انقلاب اسلامی نوید می دهد، امید به آینده و بهبود شرایط است و دشمن می خواهد یأس و ناامیدی القا کند و باید مراقب بود و به هیچ عنوان مدیران و دستگاهها هیچ مانعی را نباید به رسمیت بشناسند و می بایست با حرکت تحولی و جهادی کار را پیش ببرند و آیه یأس خواندن جایی در این دولت ندارد و می بایست تلاش ها مضاعف شود.
اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20492

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات