امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۴۴
صفحه نخست | اجتماعی | رونمایی از عروسک‌های «دادا و کاکا» در هرمزگان

رونمایی از عروسک‌های «دادا و کاکا» در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۵

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: عروسک‌های «دادا و کاکا»؛ نماد فرزندآوری و جوانی جمعیت در هرمزگان، رونمایی می‌شود.

رونمایی از عروسک‌های «دادا و کاکا» در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، رؤیا جهانگیری مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان امروز در جمع خبرنگاران گفت: عروسک‌های «دادا و کاکا»؛ نماد فرزندآوری و جوانی جمعیت در هرمزگان، روز چهارشنبه و به مناسبت عید سعید مبعث با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و مسئولان استانی رونمایی می‌شود.

وی افزود: این عروسک‌ها با هدف ترویج فرزندآوری، دوری از تک‌فرزندی، تأثیرگذاری بر مخاطبان کودک و نوجوان و مطالبه آن‌ها از پدر و مادر برای داشتن دادا (خواهر) و کاکا (برادر)، از سوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان طراحی و ساخته شده است و مقرر است با حضور در جشن‌های دهه فجر خانواده‌ها را نسبت به داشتن فرزند بیشتر ترغیب کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان تأکید کرد: باتوجه به اهمیت افزایش جمعیت که از مسائل حیاتی کشور است، لازم است که در این زمینه فرهنگ‌سازی بیشتری صورت بگیرد؛ در این راستا دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عروسک‌های دادا و کاکا را طراحی کرده است.

جهانگیری تصریح‌ کرد: در نظر داریم که در مراحل بعدی با استفاده از نمادهای جوانی جمعیت، شخصیت‌های نمایشی و کارتونی درجهت تاثیرگذاری بیشتر تولید و منتشر کنیم.

وی افزود: کودکان می‌توانند در جشن‌های مختلف با این عروسک‌ها عکس بگیرند و آن‌ها را نقاشی کنند و با ارسال عکس‌ها و نقاشی‌های خود در پویش «دادا و کاکا» شرکت کنند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=20745

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *