امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۱:۵۹
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | روزنه امید برای کاهش مشکلات درمانی شرق هرمزگان/ ۱۷ پزشک متخصص جذب بیمارستان میناب شدند

روزنه امید برای کاهش مشکلات درمانی شرق هرمزگان/ ۱۷ پزشک متخصص جذب بیمارستان میناب شدند

منتشر شده در ۲۱ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۶
شرق هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم از میناب، شهرستان میناب به عنوان دومین شهرستان پر جمعیت هرمزگان است، این شهرستان مرکزیت شرق هرمزگان را نیز به دوش می‌کشد و بخشی از فعالیت‌های درمانی این منطقه در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب صورت می‌پذیرد. 

کمبود امکانات زیرساختی در حوزه بهداشت و درمان یک معضل بزرگ برای شرق استان هرمزگان است که همین امر موجب شده حجم بالایی از بیماران به شهر میناب و بیمارستان این شهر مراجعه کنند.

از سوی دیگر یکی دیگر از مشکلات بزرگ این منطقه، کمبود پزشک متخصص است، این مسئله همواره به عنوان یک دغدغه مهم مردمی مطرح بوده و نماینده شرق استان نیز بر آن صحه گذاشته و تأکید کرده زیرساخت‌های حوزه درمانی شرق هر متناسب با جمعیت نیست و از سویی باید روند جذب پزشکان متخصص در این مناطق تسریع شود. 

حال از شهر میناب خبر می‌رسد از مهرماه امسال روند جذب پزشک متخصص در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) بهبود یافته و چندین پزشک در رشته‌های مختلف پزشکی جذب این بیمارستان شده‌اند. 

یدالله رئیسی رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در همین زمینه گفت: با توجه به رایزنی‌های انجام شده از طریق معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از ابتدای مهرماه تا دهم دی‌ماه امسال تعداد ۱۴ متخصص به صورت تدریجی در ۱۱ رشته وارد میناب شدند.

 وی افزود: از این تعداد تا پایان سال ۳ متخصص دیگر به بیمارستان اضافه می‌شود که جمع پزشکان متخصص جدیدالورود به ۱۷ نفر خواهد رسید. 

رئیسی گفت: این پزشکان متخصص در رشته‌های بیهوشی، طب اورژانس، قلب و عروق، جراح عمومی، زنان و زایمان، جراح مغز و اعصاب، داخلی مغز و اعصاب، ارتوپدی، اطفال، رادیولوژیست و ENT هستند. 

وی افزود: مجموعه پزشکان شهرستان میناب غیر از مطب‌های خصوصی سطح شهرستان با احتساب پزشکان جدیدالورود به بیش از ۷۹ پزشک ارتقا می‌یابد.

رئیس بیمارستان میناب گفت: این حجم از پزشک متخصص در شهرستان میناب بسیار بی‌سابقه بوده و امید این است که ارتقا و درمان بیماران به نحو مطلوب همراه با رضایتمندی بیماران انجام شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=10277

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات