امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۳:۲۳
صفحه نخست | اجتماعی | رهایی زندانی محکوم به قصاص پس از ۷ سال در هرمزگان

رهایی زندانی محکوم به قصاص پس از ۷ سال در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۳

رئیس کل دادگستری هرمزگان از رهایی یک زندانی محکوم به قصاص پس از ۷ سال با میانجیگری مسئولان قضایی و اعضای شورای حل اختلاف خبر داد.

رهایی زندانی محکوم به قصاص پس از ۷ سال در هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری قشم، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان از ایجاد مصالحه در بیست و یکمین پرونده قصاص این استان از ابتدای امسال و چهارمین پرونده با اجرای پویش به حرمت حضرت زهرا (س) می‌بخشم خبر داد.

وی در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: این محکوم به جرم قتل عمد بعد از ۷ سال تحمل حبس در شرف اجرای حکم قصاص بود که با حضور سرپرست و قاضی اجرای احکام دادسرای مرکز استان هرمزگان به همراه مسئول هیئت صلح شورای حل اختلاف زندان بندرعباس در محل سکونت خانواده مقتول در روستای بجگان شهرستان منوجان در نهایت این پرونده منجر به مصالحه شد و زندانی مذکور پس از اعلام رضایت اولیای دم، از مجازات قصاص رهایی یافت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان همچنین با اشاره به اینکه این بیست و یکمین اعلام رضایت در پرونده‌های قصاص از ابتدای امسال در این استان است، چشم پوشی اولیای دم از حق قانونی خویش و اعلام عفو و بخشش در این پرونده را اقدامی درخور تحسین و موجب خشنودی خداوند متعال و در تأسی از سیره اهل بیت (ع) برشمرد و از اهتمام آن‌ها به این اقدام مهم تشکر و قدردانی کرد.

وی در پایان با اشاره به تأکیدات ریاست قوه قضاییه در خصوص لزوم تلاش برای تعیین تکلیف محکومان پرونده‌های قصاص و استفاده حداکثری از ظرفیت مردم، صاحبان نفوذ و صاحبان کلام در این خصوص، خاطرنشان کرد: ایجاد صلح و سازش و اصلاح ذات البین از شاخص‌ترین آموزه‌های دینی و توصیه‌های بزرگان است و قطعاً تأسی به این رهنمود موجب ارتقای امنیت روانی و نهادینه شدن اخلاق و معنویت در سطح جامعه خواهد شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18381

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *