امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۹:۴۶
صفحه نخست | اجتماعی | اراضی ملی در هرمزگان رفع تصرف شد

اراضی ملی در هرمزگان رفع تصرف شد

منتشر شده در ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۳۰
اراضی ملی

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ سردار علی اکبر جاویدان ظهر شنبه در جمع خبرنگاران گفت: کارشناسان پلیس آگاهی شهرستان «حاجی آباد» در ادامه طرح مقابله با زمین خواری و تصرف اراضی ملی و دولتی با انجام کار اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های پلیسی از تصرف غیر قانونی، مقادیر زیادی از اراضی ملی توسط یک فرد فرصت طلب و قانون گریز در این شهرستان مطلع و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: پس از بررسی های دقیق و میدانی صورت گرفته توسط کارشناسان مشخص شدکه فردی به صورت غیر قانونی با حصار کشی در اطراف اراضی ملی اقدام به تصرف سه هکتار از اراضی دولتی منطقه و همچنین و ساخت و سازهای غیر مجاز و حفر چاه کرده است.

این مقام ارشد انتظامی هرمزگان بیان داشت: با تلاش همه جانبه ماموران انتظامی و هماهنگی قضائی و با حضور نمایندگان کارشناسان جهادکشاورزی آن شهرستان اراضی مذکور رفع تصرف شدند.

سردار جاویدان ارزش زمین‌های رفع تصرف شده در این عملیات را برابر نظر کارشناسان اقتصادی ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرده و خاطرنشان کرد: در این رابطه متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: حفظ بیت المال، اراضی ملی و منابع طبیعی از دست سودجویان همواره با جدیت و اقتدار در دستور کار پلیس قرار دارد و به شدت با متخلفان و متصرفان اراضی ملی و دولتی برخورد می شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13651

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات