امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۴۴
صفحه نخست | اخبار قشم | رشد مسافر در فرودگاه قشم افزایش یافت

رشد مسافر در فرودگاه قشم افزایش یافت

منتشر شده در ۲۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۴

 مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم گفت: رشد مسافر در این فرودگاه با ۶ مقصد پروازی در سه ماه گذشته از نیمه دوم امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۰.۰۲ درصد افزایش یافته است.

رشد مسافر در فرودگاه قشم افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری قشم، ناصر رجبی اظهار داشت: این فرودگاه در طول هفته به طور متوسط ۱۳۰ پرواز ورودی و خروجی دارد و یکی از مقصدهای بین‌المللی این فرودگاه پرواز در مسیر قشم به دبی است.

وی ادامه داد: در این بازه زمانی ۹۹۴ پرواز داخلی و ۷۸ پرواز خارجی در این فرودگاه بین‌المللی انجام شد و ۱۲۱ هزار و ۶۲۸ مسافر پروازهای داخلی و پنج هزار و ۸۷۳ مسافر پروازهای خارجی به سرزمین آب و آفتاب آمد و رفت داشته اند.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی قشم از برقراری خط پروازی جدید قشم – ساری و بالعکس از روز جاری در این فرودگاه خبر داد و گفت: با برقراری این خط پروازی، نخستین دالان (کریدور) هوایی اتصال جنوب به شمال کشور توسط شرکت هواپیمایی وارش ایجاد شد.

رجبی افزود: پروازها در این مسیر جدید روزهای چهارشنبه هر هفته انجام می شود.

فرودگاه بین‌المللی قشم یکی از فرودگاه های بزرگ و مطرح جنوب کشور است که طول باند آن مناسب برای فرود هواپیماهای پهن پیکر است و توان سرویس دهی به تمامی هواپیماهای عبوری و پهن پیکر (به جزو ایرباس ۳۸۰) را در این منطقه دارد.

قرار گرفتن این فرودگاه بین‌المللی در این منطقه از خلیج فارس، فرصت مناسبی برای ارایه خدمات مناسب به هواپیماهای کوچک و بزرگ در مسیرهای داخلی و خارجی است.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از نیمی از آب های تحت حاکمیت ایران در حدود ۲ هزار و ۲۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و دارا بودن جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

سواحل و جزایر خلیج فارس در پنج ماه از سال که دارای آب و هوای معتدل در پاییز و زمستان است، همچنین امواج دریا، دسته های فراوان ماهی در اطراف سواحل و گروه های پرندگان زیبای دریایی که در گوشه و کنار و بر روی آب ها سکنی گزیده اند، مناظر بدیع و روح نوازی را فراهم می آورند و جذابیت‌های این استان را بیشتر می کنند.

همچنین این استان به جهت دارا بودن جزایر تفریحی و تجاری، مکان ها و کلوپ های گردشگری دریایی و ورزش های آبی تردد زیاد مسافر در بنادر این استان در طول سال و به طور خاص در ایام تعطیلات، بر اهمیت این استان افزوده است.

مردم ایران زمین همه ساله با سفر به جزیره قشم به عنوان سرزمین زیبایی‌ها از شگفتی‌های عالم خلقت در قالب سایت‌های مهم گردشگری قشم همچون طولانی ترین غار نمکی جهان، دره ستاره‌ها، دره و تنگه چاهکوه، دره تندیس‌ها، موزه ژئوپارک، چاه‌های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت، جزایر ناز، سواحل زیبا، سایت تخم‌گذاری لاک پشت‌های پوزه عقابی، جنگل‌های دریایی حرا، خلیج دلفین‌های هنگام، غارهای خوربس، بام قشم و دهها پدیده دیگر زمین شناختی دیدن می کنند.

جزیره قشم با فرصت های عالی تجاری، دارای مساحتی ۲.۵ برابر بزرگتر از سنگاپور و بحرین می باشد.

ارتباط با مردمان شریف و میهمان دوست جزیره قشم، استفاده از خانه‌های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری، بازدید از موزه لنج سازی گوران، استفاده از سواحل زیبا، خرید از بازارها و مجتمع‌های تجاری، استفاده از مدارس غواصی برای تماشای شگفتی‌های زیبای زیر آب، شنا در سواحل و بهره بردن از ورش‌های مختلف آبی به همراه خرید صنایع دستی بانوان هنرمند جزیره هم از دیگر امتیازات سفر به این جزیره شگفتی‌ها است.

سفر به قشم از سه مسیر هوایی (فرودگاه بین‌المللی قشم)، زمینی (سفر با خودروهای شخصی و عمومی از طریق بندر پهل بندرعباس به بندر لافت جزیره قشم توسط شناورهای لندینگ کرافت) و دریایی (از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری شهر قشم) امکانپذیر است.

این جزیره با سواحل آرام و پوشیده از شن های طلایی و غروب منحصر به فرد به عنوان نگین خلیج فارس شناخته می شود.

جزیره با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌ های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌ های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19533

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات