امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۱۳
صفحه نخست | اجتماعی | رشد بی سابقه فوتی‌های کرونای هرمزگان در ۴ ماه گذشته

رشد بی سابقه فوتی‌های کرونای هرمزگان در ۴ ماه گذشته

منتشر شده در ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۱
کرونا

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایسنا،دکتر حسین فرشیدی صبح امروز(۲۲ فروردین ماه) در نشست استانی مدیریت بیماری کرونا، افزود: اکنون بجز شهرستان‌های بشاگرد، سیریک و بستک دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز و نارنجی کرونا قرار دارند.

وی از افزایش ۴۰ درصدی بیماران بستری در دو هفته اخیر خبر داد و بیان کرد: ۳۴۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: با اقدامات صورت گرفته ظرفیت بیمارستان‌های استان در پذیرش بیماران بستری به ۶۰۰ نفر افزایش یافته است و درصورت رعایت نشدن شیوه نامه‌های بهداشتی تا دو سه هفته آینده این ظرفیت پر می‌شود.

فرشیدی افزود: در صورت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌های اعمال شده کرونایی می‌توانیم روند افزایشی بیماران بستری را کنترل کنیم.

وی در خصوص محدودیت‌های کرونایی عنوان کرد: در شهرستان‌های با وضعیت قرمز تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیتند و ادارت و سازمان‌هایی که ضرورت حضور کارکنان وجود ندارد باید یک سوم کارکنان در سازمان حضور یابند و دو سوم دیگر بصورت دورکاری فعالیت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اضافه کرد: اکنون بدنبال ایجاد فضاهای جدید درمانی برای بیماران نیازمند به بستری هستیم تا اقدامات درمانی آن‌ها در ۴۸ ساعت صورت گیرد.

فرشیدی بر آموزش خانواده‌ها در زمینه مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: نزدیک به ۴ هزار بیمار قرنطینه‌ای در استان وجود دارد و باید با آموزش خانواده‌ها در زمینه استفاده صحیح از رژیم غذایی و داروها به مقابله با کرونا کمک کنیم.

وی بیان کرد: احتمال سرایت بیماری کرونا با حضور بیش از نیم ساعت در جمع‌های ۱۰ تا ۱۵ نفره زیاد است.

فرشیدی ادامه  داد: به دنبال ورود کرونای جهش یافته انگلیسی به کشور در اسفند ماه و شیوع آن در خوزستان نگرانی‌های جدی ایجاد و هشدارهای لازم به مردم داده شد، ولی به علت شرایط مساعد و آبی حاکم بر استان متاسفانه شیوه نامه‌ها در این مدت به خوبی رعایت نشد و اکنون دیگر شهرستان با رنگ آبی در استان وجود ندارد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، تنها در ۱۹ فروردین امسال ۵۵۷ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شد که تاکنون بی سابقه بوده است.

دکتر فرشیدی با بیان اینکه اکنون بیشتر افراد مراجعه کننده مبتلا به کرونای انگلیسی هستند، خاطر نشان کرد: یک فرد مبتلا به ویروس کرونای چینی یک یا دو نفر را آلوده می‌کرد در حالیکه فرد مبتلا به کرونای انگلیسی روزانه تا ۱۰ نفر را آلوده می‌کند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5103

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات