امروز : ۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۷
صفحه نخست | اجتماعی | راه اندازی اولین دستگاه آنالیز پرتابل بدن در بیمارستان کودکان بندرعباس

راه اندازی اولین دستگاه آنالیز پرتابل بدن در بیمارستان کودکان بندرعباس

اخبار :
منتشر شده در ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۱۱

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از راه اندازی اولین دستگاه آنالیز پرتابل بدن در بیمارستان کودکان بندرعباس خبر داد.

راه اندازی اولین دستگاه آنالیز پرتابل بدن در بیمارستان کودکان بندرعباس

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر منوچهر کمالی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه دستگاه آنالیز بدن دارای استاندارد جهانی است، افزود: به اهتمام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اقدام به نصب نوع جدید این دستگاه در بیمارستان کودکان بندرعباس کرد که در اردیبهشت ماه به بهره‌برداری رسید.

دکتر کمالی در ادامه افزود: این دستگاه با اعتبار ۱۶ میلیارد ریال خریداری شد که با توجه به نقش مهم این دستگاه در تشخیص و تعیین پلن درمانی در بیماران این دستگاه برای بیمارستان کودکان اختصاص یافت.

معاون درمان، درباره اهمیت خرید این دستگاه گفت: نیاز بود که برای بیماران خوابیده در بالین یک دستگاه پرتابل داشته باشیم که آنالیز ترکیبات بدن از جمله آب داخل سلولی و خارج سلولی، میزان عضلات هر عضو، میزان چربی، شاخص سوء تغذیه ، شاخص مو تراکم استخوان، میزان پروتئین بدن و نحوه توزیع این اجزا در قسمت‌های مختلف را در بالین بیماربررسی نمود لذا این دستگاه با استانداردهای جهانی که قابلیت اجرا در بالین بیمار را دارد خریداری شد.

این دستگاه در بیماران بستری در بخش‌های آی سی یو، سی سی یو، قلب و عروق، نفرولوژی، مغز و اعصاب، بیماران سرطانی قبل و بعد از انجام شیمی درمانی و رادیوتراپی و کودکان این امکان را می‌دهد که پزشک به طور دقیق وضعیت بیمار را مورد ارزیابی قرار دهد و در هر بار مداخله نیز امکان تکرار آن بدون اشعه و آسیب به بیمار وجود دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=23459

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *