امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۰۶
صفحه نخست | اجتماعی | راه‌اندازی ۲۳ سامانه دوربین نظارتی جدید در جاده‌های هرمزگان

راه‌اندازی ۲۳ سامانه دوربین نظارتی جدید در جاده‌های هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۹
راه‌اندازی ۲۳ سامانه دوربین نظارتی جدید در جاده‌های هرمزگان

 مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای هرمزگان، از راه‌اندازی ۲۳ سامانه دوربین نظارتی جدید و تعویض ۱۲ دوربین نظارتی تصویری در جاده‌های این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، عباس شرفی روز یکشنبه در بازدید از جاده‌های مواصلاتی استان افزود: در حال حاضرر ۲۳ دوربین نظارتی در محورهای مواصلاتی هرمزگان فعال است که بزودی در ۲۳ نقطه جدید محورهای استان سامانه دوربین نظارت تصویری نصب و ۱۲ دستگاه دوربین قدیمی نیز با دوربین‌های جدید با قابلیت دید در شب جایگزین خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت پایش تصویری محورهای هرمزگان بویژه در ایام پرترافیک و هنگام بارش‌ها بیان کرد: این سامانه‌ها علاوه بر تشخیص ترافیک جاده٬ای، سوانح، انسداد و تغییرات آب و هوایی را نیز رصد می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان تصریح کرد: تصویر این دوربین‌ها بر روی اپلیکیشن و سایت ۱۴۱ برای همه هموطنان قابل مشاهده است و هموطنان می‌توانند برای مدیریت سفر خود از این تصاویر و سایر قابلیت‌های سامانه ۱۴۱ استفاده کنند.

استان هرمزگان در مجموع دارای ۳۴ کیلومتر آزاد راه، ۷۷۷ کیلومتر بزرگراه، ۶۲۳ کیلومتر راه اصلی و سه‌هزار و ۲۰۲ کیلومتر نیز راه شریانی و فرعی و ۹ هزار و ۹۳۸ کیلومتر راه روستایی است.

استان هرمزگان با داشتن حدود سه‌هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه شریانی و اصلی رتبه هشتم کشور را دارا است و این استان یکی از مهم‌ترین و راهبردی‌ترین مناطق ایران بوده که با ۹۰۰ کیلومتر نوار ساحلی و ۱۴ جزیره، مقصد گردشگران، محل استقرار صنایع بزرگ و ترانزیت کالاهای اساسی است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17060

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *