امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۵۱
صفحه نخست | اجتماعی | راه‌اندازی چهار اتاق بهداشت در مدارس قشم

راه‌اندازی چهار اتاق بهداشت در مدارس قشم

منتشر شده در ۴ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۲

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم گفت: چهار اتاق بهداشت جدید در راستای ارتقای سلامت جسمانی دانش آموزان در مدارس این شهرستان مرزی راه‌اندازی شد.

راه‌اندازی چهار اتاق بهداشت در مدارس قشم

به گزارش پایگاه خبری قشم، حسین رنجبر گلشواری افزود: این چهار اتاق بهداشت از ابتدای سال تحصیلی ۱۴۰۳ – ۱۴۰۲ با اعتبار ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در مدارس سرزمین آب و آفتاب راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی این چهار اتاق بهداشت در مدارس نگین خلیج فارس، فعالیت‌ها و برنامه‌های این بخش از انسجام و سازماندهی مناسب‌تری برخوردار شده و مراقبین سلامت بهتر می‌توانند خدمات بهداشتی و آموزشی خود را به دانش آموزان ارایه دهند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم توضیح داد: اتاق بهداشت این مدارس به امکانات و تجهیزاتی از جمله تخت معاینه، قدسنج، ترازو، تب سنج، فشارسنج، انواع آتل شکسته بندی، ماکت دهان و دندان، چارت بینایی، میزپانسمان و جعبه کمک‌های اولیه مجهز بوده و اقداماتی از جمله معاینات غربالگری دانش‌آموزان، قد و وزن، ارایه خدمات بهداشتی و کمک های اولیه در آن انجام می شود.

رنجبر گلشواری اضافه کرد: ارایه خدمات بالینی در مدرسه، سلامت محیط مدرسه، بهبود تغذیه در مدرسه، تحرک فیزیکی و فعالیت بدنی در مدرسه، ارتقای سلامت کارکنان مدرسه، خدمات سلامت روان و مشاوره ای در مدرسه و مشارکت والدین و جامعه در برنامه های سلامت در مدرسه و رابطین سلامت دانش آموزان را هشت شاخص برای مدرسه مروج سلامت در جزیره قشم عنوان کرد.

وی تعداد مربیان بهداشت فعال در جزیره قشم را ۱۰ مربی اعلام کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قشم گفت: سال گذشته نیز پنج اتاق بهداشت در شهرستان قشم با اعتبار چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال افتتاح شده بود.

شهرستان مرزی قشم با بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارای ۳۲ هزار و ۷۱۰ دانش آموز (۱۵ هزار و ۸۸۱ دختر و ۱۶ هزار و ۸۲۹ پسر) در مقاطع مختلف تحصیلی است و هم اکنون ۲۴۰ مدرسه و یکهزار و ۲۶۷ کلاس درس دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18497

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *