امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۰
صفحه نخست | اجتماعی | دکتر جاودان در همایش ۲روزه مدیران توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور: شرایط محیطی استان و جزایر در تامین اعتبارات و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی مورد توجه قرار گیرد

دکتر جاودان در همایش ۲روزه مدیران توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور: شرایط محیطی استان و جزایر در تامین اعتبارات و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی مورد توجه قرار گیرد

اخبار :
منتشر شده در ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۷
دکتر جاودان در همایش ۲روزه مدیران توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور: شرایط محیطی استان و جزایر در تامین اعتبارات و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی مورد توجه قرار گیرد

همایش ۲روزه مدیران توسعه شبکه و ارتقاء سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باحضور رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، معاون بهداشتی دانشگاه، مدیران توسعه شبکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جمعی از مسئولان دانشگاه از امروز در بندرعباس آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر غلامعلی جاودان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در این همایش گفت: علاوه بر پیشگیری، سطح یک درمان هم برعهده معاونت بهداشت است و شما نیز که مسئولیت ستادهای گسترش شبکه معاونت‌ها را برعهده دارید؛ توسعه، جذب و مدیریت نیرو را در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور انجام می‌دهید.

دکتر جاودان اظهار کرد: تربیت بهورز که از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است، همچنین کارشناسان و مراقبان سلامت در محله اول تحت مدیریت شما انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه هر استانی چالش‌های بهداشتی خاص خود را علاوه بر چالش‌های کشوری دارد، گفت: در صورت عدم مدیریت نیروی انسانی و تامین زیرساخت‌های مربوطه ارائه خدمات به خوبی صورت نخواهد گرفت. نیاز است که این موارد به‌طور مکرر و مرتب مورد توجه قرار بگیرد.

دکتر جاودان بیان کرد: از وزارت بهداشت می‌خواهیم که اجازه بدهد دانشگاه‌ها بتوانند متناسب با شرایط منطقه‌ای تصمیم‌گیری کنند و اعتبارات را بر این اساس پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کنند.

وی در پایان افزود: شرایط محیطی باید در تامین اعتبارات و زیرساخت‌های بهداشتی درمانی مورد توجه قرار گیرد. همچنین در جزایر ما به این موارد توجه شود.

غربالگری دیابت و فشارخون به‌طور جدی پیگیری شود

دکتر بارونی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در این همایش گفت: با همین منابعی که وجود دارد باید به دنبال مدیریت و تخصیص بهینه منابع باشیم.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت غربالگری فشار خون و دیابت، افزود: ثبت اطلاعات پویش دیابت و فشارخون در کشور در حال انجام است و امیدواریم خارج از این پویش نیز بررسی این موارد به طور جدی پیگیری شود.

دکتر محسن بارونی تاکید کرد: مقام معظم رهبری نیز خیلی دغدغه‌ی بهداشت را دارند و معتقدند که شبکه بهداشت باید تقویت شود.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت بیان کرد: کل بودجه‌ای که از ابتدای سال به حوزه بهداشت اختصاص پیدا کرده ۶هزار میلیارد تومان بوده و به یک میلیون و ۷۵۰هزار نفر، خدمات کامل ارائه شده است. بنابراین ارائه خدمت در بهداشت بسیار گران است.
وی افزود: باید توجه داشته باشیم که به ازای هر ۱ دلار سرمایه گذاری در حوزه بهداشت ۱۷ دلار برمی‌گردد.

لازم به ذکر است؛ ۶۳ مدیر توسعه شبکه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این همایش حضور دارند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=17373

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *