امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۲۲
صفحه نخست | اخبار قشم | دومین ماموریت اورژانس هوایی بال ثابت هرمزگان

دومین ماموریت اورژانس هوایی بال ثابت هرمزگان

منتشر شده در ۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۷:۱۶

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه هرمزگان گفت: يک مصدوم مرد 23ساله(تصادفي شكستگی فمور باز و مچ پا )از بيمارستان قشم جهت جراحی فوری به بيمارستان شهيد محمدی بندرعباس منتقل شد.

دومين ماموريت اورژانس هوايی بال ثابت هرمزگان
به گزارش پایگاه خبری قشم، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه از انجام هزار و ۹۱۹ ماموریت در طرح امداد نوروزی خبر داد.
دکتر حسین قاسمی در این باره گفت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا سوم فرودین ۱۴۰۳ اورژانس ۱۱۵ هرمزگان، با انجام هزار و ۹۱۹ ماموریت، به بیش از ۱۸۸۰ مددخواه، خدمات درمانی اورژانسی ارائه داده است.
در این مدت بیش از ۸۳۰۰ تماس با مرکز دیسپچنگ اورژانس گرفته شده است که از این تعداد هزار و ۲۰۲ مورد منجر به اعزام آمبولانس شده،۴۸۶ مورد مشاوره تلفنی انجام شده و ۶۲۸ مورد مزاحمت تلفنی بوده است.
دکتر قاسمی در ادامه افزود: از ماموریت های انجام شده ۵۳۴ مورد آن حوادث ترافیکی بوده که ۱۷ فوتی و ۶۸۴ مصدوم داشته است.
در مدت یاد شده ۵ حادثه ویژه با ۱۵ مصدوم و ۳ فوتی، اعم از حوادث ترافیکی پر تلفات، غرق شدگی و.. توسط تیم های تخصصی اورژانس استان امدادرسانی شده اند؛ ۱۷ مورد اعزام توسط شناورهای اورژانس دریایی انجام شده است و دو مصدوم توسط بالگردهای اداره اورژانس هوایی به مرکز درمانی منتقل شده است.
دو مورد اعزام بیمار اورژانسی از بندعباس به شیراز و از قشم به بندرعباس، نیز توسط هواپیمای بال ثابت اورژانس، انجام شده است.
وی در انتها ضمن آرزوی سال خوب برای مردم شریف استان هرمزگان، از مسافران خواست؛ سرعت مطمئه را رعایت کنند و در سفر توجه ویژه ای به مسائل بهداشتی داشته باشند و در پایان برای همه گردشگران، سفر خوبی را آرزو کرد.
اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=22438

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *