امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۴۶
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | دستگاه نجات افراد در ساختمان برج کنترل بنادر غرب هرمزگان نصب شد

دستگاه نجات افراد در ساختمان برج کنترل بنادر غرب هرمزگان نصب شد

منتشر شده در ۲۳ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۶
برج کنترل

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، محمدحسین انتظاری روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: دستگاه شوت نصب شده در ساختمان برج کنترل بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان دارای هشت متر ارتفاع و با هزینه ای بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال خریداری شده است.

 وی در خصوص ویژگی‌های دستگاه یاد شده ادامه داد: این دستگاه توانایی این را دارد که در شرایط اضطراری در مکان های که امکان مسیر خروجی و آسانسورها میسر نمی باشد، کارکنان اداری را به طور ایمن به بیرون از برج بندر منتقل نماید.

معاون فنی و مهندسی بنادر غرب هرمزگان با بیان اینکه ساختار مارپیچی درون این شوت به گونه ای است که از شتاب گرفتن افراد جلوگیری نموده و مانع از برخورد آنها به همدیگر می شود، افزود: با استفاده از دستگاه شوت نجات می توان در هر دقیقه حداقل ۱۰ نفر را از ساختمان خارج کرد.

به گفته انتظاری، جنس مواد مصرفی در این دستگاه به گونه ای است که دارای مقاومت کافی و لازم در مقابل حریق و فشار و نیروی وارده می باشد.

وی گفت: نصب سیستم تخلیه اضطراری شوت های نجات افراد در ساختمان های اداری و پرتردد نیاز مبرم و ضروری است زیرا در مواقع آتش سوزی دود زیاد حاصل از آتش سوزی و شعله ور شدن آتش به سمت طبقات بالایی موجب بسته شدن راه‌های خروج می گردد.

این مسوول بیان کرد: در هنگام وقوع زلزله با از بین رفتن درب های خروجی و راه پله ها، خروج و نجات افراد حادثه دیده از طریق راه‌های معمول امکان پذیر نیست، در نتیجه با استفاده از این دستگاه در مدت زمان کوتاه می توان افراد زیادی را از ساختمان خارج کرد.

گفتنی است، پس از نصب شوت نجات افراد در ساختمان برج کنترل بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان توسط یکی از شرکت ها، عملکرد شوت نجات توسط تعدادی از پرسنل برج کنترل این بندر مورد آزمایش قرار گرفته که نتایج رضایت بخشی در پی داشت.

شوت نجات که به نام شوت فرار نیز شناخته می شود، یکی از سیستم های نوین در مقابله با آتش سوزی است که در تخلیه اضطراری ساکن در ساختمان در حال آتش سوزی کمک می کند. شوت نجات مانند پله های فرار در زمان آتش سوزی ساکنان را به بیرون ساختمان هدایت می کند و زمانی کاربرد دارد که استفاده از پله های فرار به هر نحوی امکان پذیر نباشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12684

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *