امروز : ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۳۲
صفحه نخست | اقتصادی | در سفر رئیس جمهور به هرمزگان ۲۰۰ مدرسه افتتاح و ۱۷۰ مدرسه کلنگ‌زنی می‌شود

در سفر رئیس جمهور به هرمزگان ۲۰۰ مدرسه افتتاح و ۱۷۰ مدرسه کلنگ‌زنی می‌شود

اخبار :
منتشر شده در ۱۹ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۳۴

استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم اجرای بسته تحول و مدیریت یکپارچه فرهنگی اجتماعی آموزش و پرورش هرمزگان از افتتاح ۲۰۰ مدرسه در سفر آتی رئیس جمهور به استان خبر داد.

در سفر رئیس جمهور به هرمزگان ۲۰۰ مدرسه افتتاح و ۱۷۰ مدرسه کلنگ‌زنی می‌شود

به گزارش پایگاخبری قشم، مهدی دوستی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان، با تاکید بر اهتمام مدیران بر اجرای طرح‌های کیفیت بخشی آموزشی اظهار کرد: باید تلاش شود تا متوسط نمرات دانش‌آموزان استان در امتحانات نهایی افزایش یابد.

وی فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی را جزو وظایف مهم آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: تمامی مسائل فرهنگی دانش‌آموزان باید در شبکه‌ای واحد دیده شود و زیرساخت‌های مورد نیاز آن‌ها نیز احصا شود تا اکوسیستم فرهنگی آموزش و پرورش تقویت شود؛ چرا که این مهم تضمین کننده‌ آینده و یکپارچگی ایران و اسلام عزیز خواهد بود.

موانع برگزاری آثار مثبت برگزاری اردوهای راهیان نور در مدرسه برای دانش‌آموزان با همکاری دستگاه ها برطرف می شود

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: از همه ظرفیت‌ها و حتی بازنشستگان آموزش و پرورش باید در این مهم استفاده شود تا به نتیجه مثبتی ختم شود.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت مساجد در فعالیت‌های فوق‌برنامه‌، افزود: همه انسان‌های شاخص و موفق کشور به نوعی محصول مسجد بوده‌اند، از این رو ضرورت دارد برای تقویت ارتباط مسجد و مدرسه تلاش شود.

دوستی با اشاره به آثار مثبت برگزاری اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت برای دانش‌آموزان، گفت: موانع برگزاری این اردوها در استان با همکاری دستگاه‌ها و صنایع استان برطرف می‌شود و بدین منظور لازم است تفاهم‌نامه‌ای نیز امضا شود.

در پایان این مراسم از پوستر پویش مهر رییس جمهوری توسط استاندار هرمزگان رونمایی و تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل آموزش و پرورش استان و کمیته امداد در راستای اجرای طرح‌های سوادآموزی به امضا رسید.

استان هرمزگان دارای بیش از سه هزار و ۵۰۰ مدرسه است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19433

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *