امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۱
صفحه نخست | اخبار قشم | دریای مواج اسکله‌های گردشگری قشم را تا روز سه‌شنبه تعطیل کرد

دریای مواج اسکله‌های گردشگری قشم را تا روز سه‌شنبه تعطیل کرد

منتشر شده در ۶ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۲۹
تعطیل

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی اشتر روز شنبه در گفت وگویی گفت: در این راستا تمام سفرهای تفریحی از اسکله‌های کندالو و و شیب‌دراز به سمت جزیره هرمز ممنوع است.

وی افزود: هم اکنون سرعت بادهای جنوب غربی تا شمال غربی به ۳۲ نات و ارتفاع موج به هشت پا رسیده است که این وضعیت تا روز سه شنبه ادامه خواهد داشت.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم تصریح کرد: همچنین گرد و غبار محلی دید افقی را در دریا تا سه کیلومتر کاهش داده است.

اشتری توضیح داد: در روزهای یکشنبه تا سه‌شنبه خطر غرق شدن شناگران و شناورهای سبک و قایق‌های تفریحی، آسیب به قفس‌های پرورش ماهی وجود دارد.

وی تاکید کرد: بومیان و گردشگران در روزهای توفانی از شنا در دریا به صورت جدی خودداری کنند و در روزهای غیر توفانی نیز در مکان‌هایی که اکیپ غریق نجات وجود دارد به شنا بپردازند.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم ادامه داد: فعالیت اسکله‌های گردشگری در خط شمالی جزیره به ویژه در جنگل‌های حَرّا در این روزها تا اطلاع بعدی ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: همچنین تردد از بندرمسافری قشم به مقصد بندرعباس و هرمز و نیز تردد در مسیر لافت و پهل نیز دایر است.

اشتری افزود: البته پایش دریا به صورت مستمر انجام می‌گیرد و در صورت وجود مشکل،  امکان تعطیلی مقطعی در اسکله‌ها و بنادر در خطه شمالی نیز وجود دارد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه امنیت جان مسافران در اولیت قرار دارد از مردم درخواست می‌شود تا در روزهای یکشنبه تا سه شنبه از تجمع در اسکله های گردشگری شیب دراز و کندالو خودداری کنند.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس قرار دارد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=13020

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *