امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۱۱
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | دریانوردان هرمزگانی از دریانوردی در روزهای آینده خودداری کنند

دریانوردان هرمزگانی از دریانوردی در روزهای آینده خودداری کنند

منتشر شده در ۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۶
دریانوردان

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از تسنیم از بندرعباس، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران صبح امروز در جمع خبرنگاران در مورد وضعیت هشدار جوی و دریایی در روزهای پیش‌رو اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته از تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های هواشناسی، شاهد بارش تدریجی باران از روز چهارشنبه تا اواسط هفته آینده در استان خواهیم بود.

مدیرکل بنادر استان هرمزگان در زمینه اقدامات پیشگیرانه این اداره کل نیز گفت: با توجه به شرایط حاد پیش‌رو و پیش‌بینی حجم زیاد بارش باران و رخداد تندبادهای لحظه‌ای، به تمامی مدیران بنادر اعلام شده تا نسبت به رعایت دقیق الزامات ایمنی و پیشگیرانه اهتمام داشته و به تمام شرکت‌های کشتیرانی و تعاونی‌ اعم از باری، صیادی، مسافری و گردشگری دریایی نیز در مورد شرایط نامناسب جوی پیش‌رو، اطلاع‌رسانی شده است.

محمدی کرجی‌ران ضمن آرزوی روزهای خوش و پر بارش برای استان هرمزگان گفت: در روزهای پیش‌رو دریانوردان و گردشگران به توصیه‌ و هشدارهای صادر شده از سوی هواشناسی توجه کرده و برای جلوگیری از وقایع پیش‌بینی نشده و حوادث غیرمترقبه از دریاروی در محدوده‌ها و مناطق بحرانی جدا خودداری کنند.

وی با تاکید بر این موضوع که شماره تماس ۱۵۵۰ پل ارتباطی دریانوردان با مرکز جستجو و نجات دریایی استان هرمزگان است بیان داشت: این مرکز به شکل شبانه روزی وظیفه دریافت گزارشات شرایط اضطرار را در پهنه آبی استان بر عهده دارد تا پس از دریافت شرایط اضطرار در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به امدادرسانی اقدامات لازم صورت پذیرد.

محمدی کرجی‌ران ادامه داد: طبق اطلاعیه هواشناسی هرمزگان از پایان هفته جاری تا دوشنبه ۱۳ دی‌ماه جریان بارش‌ها سنگین و شدید استان‌های جنوبی به ویژه استان هرمزگان را در سیطره خود قرار خواهد داد که همراه با این جریان، تندبادهای لحظه‌ای و تلاطم دریا در مناطق دریایی استان نیز پیش‌بینی شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=9604

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات