امروز : ۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۰۹
صفحه نخست | اجتماعی | درخواست مردم قشم از رئیس جمهور برای رفع مشکل آب در سایت کارزار ثبت شد

درخواست مردم قشم از رئیس جمهور برای رفع مشکل آب در سایت کارزار ثبت شد

منتشر شده در ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۸
مردم

به گزارش پایگاه خبری قشم؛به نقل از تسنیم، مردم روستاهای این شهرستان با جمع آوری امضا در سایت کارزار، خواستار اقدام عملی برای رفع مشکل آب شرب سالم و کاهش زمان تحویل آب در روستاها شدند.

در بخشی از این درخواست آمده است: راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن مپنا در جزیره قشم از سال ۹۴، نور امیدی را برای انتقال آب شرب به منازل روستایی به همراه داشت که متاسفانه به دلیل مشکلات زیرساختی محقق نشد.

مردم روستاهای جزیره قشم همچنین خطاب به رئیس جمهوری آورده‌اند: متاسفانه همچنان بیشتر روستاهای این شهرستان به صورت جیره‌بندی و با فاصله بالای ۳۵ روز آب دریافت می‌کنند و به دلیل نبود منابع دیگر آبی، مردم همچنان مجبور به خرید آب شور توسط تانکرهای حامل آب با هزینه‌های بالا هستند.

در این نامه همچنین عنوان شده است با وجود اینکه ظرفیت تولید این آب‌شیرین‌کن ۱۸ هزار مترمکعب در روز است، اما از تمام ظرفیت آن استفاده نشده و تنها ۱۲ هزار مترمکعب آب از این آب‌شیرین‌کن برای در اختیار گذاشتن نیاز روستاها، خریداری می‌شود.

در بخش دیگری از درخواست مردم روستاهای قشم از رئیس جمهوری آمده است؛ تاکنون پیگیری‌های انجام شده در سطح شهرستان و استان بی‌نتیجه بوده و به همین دلیل از حضرتعالی دو موردی تقاضا به شرح ذیل داریم:

دستور مجوز خرید پنج هزار مترمکعب دیگر از این آب‌شیرین‌کن را با هدف برطرف شدن حداقل بخشی از مشکلات آب مردم این روستاها صادر شود تا زمان جیره بندی آب شرب از ۳۵ روز یک بار به ۲۰ روز کاهش پیدا کند.

همچنین مردم روستاهای قشم از دکتر حسن روحانی ریاست جمهوری کشورمان خواسته‌اند برای احداث و راه‌اندازی آب‌شیرین‌کن‌های دیگر در سطح جزیره در مدت باقیمانده عمر کاری دولت دوازدهم تأمین اعتبار انجام شود تا مشکل آب مردم این جزیره به طور کامل مرتفع شود و یادگار این اقدام خیر به نام دولت تدبیر و امید ثبت شود.

در پایان این نامه اظهار امیدورای شده است که با دستور رئیس جمهوری، مشکل آب مردم روستاهای جزیره قشم به ویژه با رسیدن فصل گرما و نیاز بیشتر به آب هر‌چه سریع‌تر مرتفع شود.

 

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5274

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات