امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۹
صفحه نخست | اجتماعی | دانشگاه هرمزگان اولین دانشگاه سبز جنوب کشور شد

دانشگاه هرمزگان اولین دانشگاه سبز جنوب کشور شد

اخبار :
منتشر شده در ۲۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۱۵

رئیس دانشگاه هرمزگان از دانشگاه هرمزگان به عنوان نخستین دانشگاه سبز جنوب کشور و چهاردهمین دانشگاه برتر کشور در حوزه توسعه پایدار خبر داد.

دانشگاه هرمزگان اولین دانشگاه سبز جنوب کشور شد

 به گزارش پایگاه خبری قشم، مصطفی ظهیری نیا رئیس دانشگاه هرمزگان، امروز  با اعلام این خبر اظهار کرد: جایگاه دانشگاه هرمزگان در رتبه بندی بین المللی گرین متریک ارتقا یافت.

وی افزود: دانشگاه هرمزگان  به عنوان نخستین دانشگاه سبز جنوب کشور و چهاردهمین دانشگاه برتر کشور در حوزه توسعه پایدار  بر اساس آخرین رتبه بندی بین المللی دانشگاه های سبز جهان “GreenMetric”در سال ۲۰۲۳ دانشگاه هرمزگان با ۱۱ پله صعود نسبت به سال ۲۰۲۲در رتبه ۱۴ کشور قرار گرفت.

رییس دانشگاه هرمزگان گفت: بر اساس رتبه‌بندی سبزترین دانشگاه های جهان “گرین‌متریک”(“GreenMetric”) در سال ۲۰۲۳ در حوزه دانشگاه های سبز( پایدار) ،  به عنوان نخستین دانشگاه سبز جنوب کشور و با ۱۱ پله صعود نسبت به سال گذشته، توانست رتبه ۱۴ در بین ۳۶ دانشگاه ایرانی را برای خود تثبیت نماید.

 دکتر مصطفی ظهیری نیا ادامه داد: همچنین دانشگاه هرمزگان در رتبه ۵۸۶ در جمع یک هزار و ۱۸۳ مؤسسه برتر در رتبه بندی گرین متریک در سال ۲۰۲۳ قرار گرفته است.

 وی  با اشاره به اینکه «گرین‌متریک» با هدف ارائۀ چشم‌اندازی فراگیر از وضعیت و سیاست‌های زیست‌محیطی و توسعۀ پایدار مؤسسه‌های آموزش عالی جهان راه‌اندازی شده است، افزود: این رتبه بندی ابزاری برای آگاه‌سازی مدیران و سیاست‌گذاران دانشگاهی به چالش‌های زیست‌محیطی و مصرف انرژی است و محیط و زیرساخت، انرژی و تغییر اقلیم، مدیریت پسماند، آب، حمل‌ونقل، و آموزش و پژوهش سنجه‌هایی هستند که در این نظام رتبه‌بندی برای سنجش مؤسسه‌ها به‌کار می‌روند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=18147

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *